VLADIMÍR TOLAR – TVOŘÍ SKANZEN I REKORDY NA TRATI

18 června, 2015|Posted in: Obecné

Jak je vidět, jsou mezi námi kluci, kteří se mohou pochlubit i jinou zálibou či koníčkem, než je rekonstrukce hornického skanzenu. Jedním z těch, o kterých bych se rád zmínil, je Vladimír Tolar ze Stříbra.  Před čtyřiceti léty ještě pracovník RD n.p. závod Stříbro. Na stříbrských šachtách strávil devatenáct let jako zámečník. Po padesátce začal závodně běhat dlouhé tratě    a vydrželo mu to dodnes. Postupně začal s tratěmi 5 km, 10 km a i maraton. Celoročně se věnuje běhu a denně si jen tak pro rozcvičku dá 10 – 15 km. Každoročně se zúčastňuje běhů registrovaných běžců Tachovska (běh městským parkem, běh přes Zíkovu lávku, velikonoční desítka, lázeňská čtyřka, běh Kermi, nýřanská desítka, běh historickým městem Stříbrem, silvestrovský běh a další). V roce 2004 byl na Tachovsku druhý a o rok později třetí. Několikrát se zúčastnil mistrovství světa v běhu na 10 km. V roce 2011 se v Itálii ( Lignano) zúčastnil běhu na 10 km při teplotě 38 C ve stínu a doběhl čtvrtý. Nedávno se zúčastnil ME rovněž v Itálii (Grosset), kde v běhu na 10 km v kategorii do 75 let skončil dvanáctý. Jinak je několika násobným mistrem ČR. Mezi tím nezapomíná ani na kamarády v hornickém spolku, kam občas zamíří, pokud náhodou nejsou závody, které se běží kolem nás. Vláďo, všechna čest tvým výkonům. Pan Vladimír Tolar v měsíci květnu dosáhl životního jubilea, a to 75 let.