CYKLOKROS VE SLANÉM

22 listopadu, 2016|Posted in: Obecné

Český pohár v cyklokrosu TOI TOI  Cup se již přehoupl do své druhé poloviny. Další ze  série závodů se jel o státním svátku ve čtvrtek 17. listopadu 2016 ve Slaném. Podobně jako Tábor i tento závod byl zařazen do kategorie C1, což na start  přilákalo opět spoustu zahraničních jezdců. Diváci mohli vidět např. Marcela Meisena, Steve Chainela, Diethera Sweecka, Wietse Bosmanse, Ondreje Glajzu či Yorbena Van Tichelta, čímž ale výčet rozhodně nekončí.
V kategorii žen s naprostým přehledem vyhrála Pavla Havlíková před Nikolou Noskovou  (obě CK Kooperativa Jablonec) , na třetím místě dojela současná mistryně republiky Martina Mikulášková.
Těžká blátivá trať slibovala krásný závod i v kategorii muži U23 a Elite. Již startovní rovina plná vody a bláta dala závodníkům zabrat a v podobném duchu se pak odvíjel i zbytek závodu. Pokud se zrovna nejelo v blátě, jelo se na rovince za stadionem, kde foukal silný vítr. A když už vše nasvědčovalo tomu, že tento závod vyhraje sólově odjetý belgický závodník Daan Soete, v posledním kole šlápl do pedálů Holanďan David Van Der Poel, a i když to byl těžký boj, zlatou pozici si již vzít nenechal. Vzhledem k tomu, že jsme v tu chvíli stáli na ploše u cíle, bylo dojemné  pozorovat otce Davida, slavného cyklokrosaře Adrieho Van Der Poela, který už nesl náhradní kola z depa k autu a najednou zahlédl na velkoplošné obrazovce změnu ve vývoji závodu. Zastavil, nevěřícně zíral na obrazovku, jak syn dokázal sjet vedoucího závodníka. V jindy ledové tváři se mu  rozlil  úsměv plný pýchy na svého syna. Za ním dojel Daan Soete a i třetí pozice patřila zahraničnímu jezdci – Wietse Bosmansovi. Náš v současné době nejlepší jezdec Michael Boroš dojel  4., náš oblíbený  Radomír Šimůnek, bojující stále s bolavým kolenem se umístil na místě 16., za ním dojel další oblíbenec  Michal Malík. Není každý den posvícení pro český cyklokros, ale my fandíme dál a věříme, že kluci budou zase dosahovat na příčky vyšší než ve Slaném.