VĚŽ KOSTELA BUDE JEŠTĚ CHVÍLI BEZ VRCHOLOVÉ OZDOBY

6 září, 2017|Posted in: Obecné

V úterý dopoledne se měla vrátit opravený a pozlacený vrcholový kříž na špici věže černošínského kostela. Přivolaná firma s plošinou a odbornými pracovníky však akci přerušila, z důvodu havarijního stavu vrcholové hrotnice. Proč se tak stalo nám vysvětlil Miloslav Andropius, odborný poradce z Plané. „Před časem došlo k sundání kříže, který byl po úderu bleskem uvolněný a nahnutý. Nyní se měl kříž vrátit zpět, ale zjistili jsme , že hrotnice, která se zdála být v pořádku, nevyhovuje a musí být nahrazena novou. Kříž by v tomto stavu neudržela a byla to doslova nějaká prozřetelnost starosty Miroslava Plincelnera, že kříž nechal sundat, jak se říká, za pět minut dvanáct, protože by opravdu zřejmě spadl. Nyní je potřeba ve vrcholové části postavit lešení, ze kterého bude provedena oprava a zařídit odbornou firmu,“ uvedl Miloslav Anropius.

Starosta Černošína chce, aby vše dospělo do zdárného konce. „Bude to sice pro město další finanční zátěž, ale je potřeba to dokončit a pokud to bude ještě v letošním roce, budu rád. Věřím tomu, že vše dobře dopadne a naše černošínská dominanta se opět zaskví ve své plné kráse,“ uvedl starosta Černošína Miroslav Plincelner.
MarS
IMG_2275 IMG_2279 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA