PROBĚHNI S NÁMI SLAVKOVSKÝ LES

8 června, 2018|Posted in: Obecné

Pro milovníky panenské přírody a běhu máme zajímavý tip na sobotu 23. června. Na Kladské u Mariánských Lázní se totiž bude konat už čtvrtý závod seriálu Běhej lesy, a tento závod je rozhodně lahůdkou, neboť vás povede dvěma trasami 11 a 23 kilometrů krajinou mezi lázeňskými městy Mariánské a Františkovy lázně a Karlovy Vary.
Tamní příroda má rozhodně co nabídnout, jak uvedl pořadatel Jan Bielik z týmu Rozběhejme Česko. cz. „Okolí Slavkovského lesa je krásné, rozprostírají se zde zelené louky, nekonečné lesy, majestátní skály, rozsáhlá rašeliniště, zdravé minerální prameny. I kultury chtivé duše tu najdou své, například díky hradům Loket a Bečov, zámku Kynžvart, či klášteru v Teplé. Rozhodně vás naše trasy nadchnou a myslím, že máme i rozumný časový limit pro všechny běžce i turisty. Na 11 kilometrů jsou to tři hodiny, na běh 23 kilometrů pak 3,5 hodin. Povrch je většinou terénní po lesních cestách,“ vysvětlil Jan Bielik.
Zájemci se mohou přihlásit přes on-line registraci, anebo přímo na místě. Čas registrovaní se na místě a vydávání čísel je už od deseti hodin. „Nejdříve startují děti v pěti kategoriích, ty mají trasy 500 metrů a jeden kilometr. Hlavní závod na 23 kilometrů začíná v 15 hodin, o čtvrt hodiny později pak vyrazí sportovci na trasu jedenáctikilometrovou. V půl sedmé večer pak bude vyhlášení vítězů,“ dodal Bielik s tím, že veškeré informace, mapy tras i registraci najdete na stránkách https://behejlesy.cz/behej-lesy-slavkovsky-les/r9
MarS