BAROKO MARATON V PLASÍCH MĚL TISÍC BĚŽCŮ! BYLI TAM I Z TACHOVSKA!

2 září, 2018|Posted in: Obecné

Už jedenáctý ročník Baroko maraton běhu se odehrával v sobotu 1. září v Plasích. Tam se sešlo na dva tisíce účastníků akce, při čemž jedná tisícovka byli startující na dětských bězích a tratích 4,2 km, 10 km, půl maraton, maraton a utramaraton. Nejlepším byl Aleš Sedlák, který stokilometrovou trať zvládl za 9 hodin a 35 minut. „V jednom místě jsem zabloudil, takže jsem si nechtěně přidal  něco přes dva kilometry navíc. No, teď se už se těším hlavně do sprchy,“ rozdával úsměvy vítěz běžící za klub TJ Magla a spěchal do soukromí sprchy a na odpočinek.

O všechny účastníky se staralo na sto padesát pořadatelů, jak uvedl hlavní organizátor akce Konstantin Wiesner. „Oficiální start byl o půlnoci, kdy vybíhali běžci na sto kilometrů. Několik zájemců  ale projevilo zájem jít na trať  o tři hodiny dříve, což jsme jim umožnili. Teď jsem rád, že se akce vydařila, stále mi píší a volají lidé a děkují za zážitek. Jsem spokojen, poslední týden jsme nedělali nic jiného, než zařizovali vše kolem běhu. Celý tým je rád, že už je to za námi a těšíme se na další ročník,“ uvedl Wiesner.

Ze Sulkova přijel Pavel Haur, který se přihlásil na půl maraton, ten zvládl za skvělý čas 1 hodinu, 54 minut. „Začátek trati byl celkem příjemný, první dva kilometry vedou kolem  louky a dál pak podél Střely po rovině. Zpočátku jsem pár běžců předběhl, ale snažil jsme se, abych hned po startu nepřepálil tempo. Od Lomanského potoka začal celkem příkrý kopec. To jsem ubral na rychlosti a vybavil si doporučení z mého posledního zátěžového testu, ve smyslu, že by to chtělo pět  kilo zhubnout . Na sedmém  jsem doběhl do Vrážna. Ve vsi u silnice hrála kapela a místní mávali a fandili, to byl krásný pocit. To člověka vždycky zahřeje a dodá trochu energie. Pak se běželo asi dva kilometry z kopce z kopce, kde jsem postupně doháněl čas, který jsem ztratil při předchozím funěním do kopce. A už jsem si jen říkal, teď už jen vydržet druhou půlku. Od mladotické zastávky nás čekalo stoupání, už poslední. Běžel jsem v hloučku s dalšími a už jsme ani nemluvili, jen doslova funěli. V duchu jsem si počítal kilometry do konce. Asi tak u šestnáctého kilometru konečně skončilo stoupání a už jsme běželi dolů k řece. Poslední občerstvení v Pekle jsem vynechal a jen běžel a trochu přidával, ale tělu se už moc nechtělo. Ten konec se zdál v nedohlednu. Držel jsme se už jen silou vůle,ale stálo to za to, protože jsem cílem proběhl o šest minut dříve, než tomu bylo vloni. Úžasný pocit, a vím, že rok běžím zase,“ odvyprávěl své běžecké pocity z půl maratonu Pavel Haur ze Sulkova.

Z Plzně si přijela zaběhat i rodina s dětmi, maminka vylákala devítiletou Rozálii a jedenáctiletého Vojtu na běh 4,2 kilometry. „Běželo se nám dobře, byli jsme rádi, že se běželo travou. Dostali jsme pak řízek. Naše maminka běžela půl maraton,“ hlásili Rozálie a Vojta Červených z Plzně.

Celou výsledkovou listinu a časem i další fotografie naleznete na: http://barokomaraton.cz/

Foto a video: Martina Sihelská

VIDEO:  https://www.youtube.com/watch?v=iNl3BI5XWOg

 

.