I DNES POKRAČUJE UNIKÁTNÍ VÝMĚNA KONSTRUKCE NA MOSTĚ U PŇOVAN! nové foto!

Listopad 9, 2018|Posted in: Obecné

Čtvrteční  práce se zastavily na technickém problému, a tak se  pokračuje i dnes.

Každopádně byl čtvrtek u všech fotografů zaznamenám v kalendáři jako stěžejní den. Vše propuklo kolem desáté hodiny dopolední, velitel akce měl práci hodnou chirurga, tak přesně musel ovladačem zvládat hydrauliku a jeho počínání sledovaly desítky fotografů a zástupců médií.

Ze Stříbra se přijel podívat fotograf Jan Picka. „Velitel měl opravdu práci, musel vše ovládat s milimetrovou přesností. Každá otoč má nejenom otáčecí hydraulické písty, ale také dvojici brzdících. Pohyb byl velmi plynulý, takřka nepozorovatelný a také skokový.   Vždy po ujetí patřičné části okruží je celá obrovitá konstrukce zaaretována a to na obou stranách pole proti sobě, po přestavení otáčecích pístů se pokračuje stejným způsobem dále, další aretace.  Ale něco se po asi dvou hodinách zvrtlo, nevím se přesnou příčinu, ale aretace okruží proti sobě nějak  ujela, tzn. na jedné straně je zaaretováno a na druhé to zatím nešlo, tím naše očekávání ve čtvrtek končilo, takže nevíme, co se stalo,“ uvedl Jan Picka.

Akce pokračuje právě teď a všichni drží palce, aby už vše jelo podle plánu. Postupně doplním fotografie, které mi posílají fotografové z Tachovska.

A další informace od Jana:

první pole mostu délka cca 50m, výška cca 6m, šířka cca 4m , váha cca 170 tun, a nejlépe když se podíváte na samotný most z pohledu zespoda od vodní hladiny, vše se odehrává pro smrtelníka v děsivé výšce 50m cca……

Celý most měří kolem dvou set metrů a stavaři  ho otáčejí kolem podélné osy o 180 stupňů. Zajímavostí je, že tato metoda nebyla ještě nikdy v naší republice použita a ve světě jen vzácně. Tak držíme palce!

Kdo jste na místě, prosím – můžete posílat další foto na sihelskamartina@seznam.cz

 

MarSi

 

Foto: LK, Jan Picka,  Jan Koukolík, ms

 

.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA