UMÍSTÍ SE ČERNOŠÍNSKÁ ALEJ? DÁTE JÍ HLAS?

Listopad 15, 2018|Posted in: Obecné, Příroda

I letos se Česko rozhodlo zapojit do soutěže o nejkrásnější Alej roku 2018. Tuto soutěž už osm let vyhlašuje ekologická nezisková organizace Arnika. V anketě  o přízeň čtenářů soupeří 92 alejí z celé republiky, z toho jsou tři v našem Západočeském kraji. Region Tachovsko zastupuje ale K Památníku, kde cestu lemuje téměř čtyřicet dubů. Každý dub byl vysazen za jeden život z 1. světové války.  Pietní místo je stále cílem procházejících, jezdí k němu pravidelně také naši němečtí sousedé. A místní tam chodili také i randit, jak uvedl původem černošínský Miroslav Cvrk. „Je to dominanta, která je celá léta pietním místem, ale také i místem setkávání se. A to nejenom za účelem piety, ale také jako součást klukovských výprav kolem Volfštejna a chodilo se tam i randit. Žil jsem v Černošíně do roku 1978 a na všechny ty naše dětské výpravy k památníku i ke hradu moc rád vzpomínám,“ řekl Miroslav Cvrk.

Starosta města Černošína věří, že alej byla nominována právem. „Jde o krásné místo a právě ty duby tam vytváří zvláštní atmosféru. Jde o častý turistický cíl, na který se lidé ptají u nás v Infocentru. Plánujeme také obnovení destiček se jmény padlých na kamenech, které památník lemují,“ uvedl Miroslav Plinclener.
Že by si alej zasloužila ocenění, si myslí také Jana Valovská z Černošína. „Je opravdu krásná ve všech ročních obdobích, v létě i zimě. Navíc, jak je v lese na úpatí Vlčí hory, tam má to místo výjimečnou atmosféru. Určitě by si nějakou cenu zasloužila,“ říká Valovská.
A nezapomeňte pak Váš hlas potvrdit ještě e-mailem, na který přijde potvrzení. 🙂
MarS
.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA