PLES ÚNĚŠOVSKÉHO STATKU

25 března, 2019|Posted in: Obecné

Ve stříbrském kulturním domě se o víkendu konal 33. ročník Plesu Úněšovských statků. Jde o jeden z největších plesů v sezóně, na který je vypraveno několik autobusů od statků a kde se schází i řada lidí z tachovského regionu. Na pódiu vyhrávala kapela Jenny.cz, akci moderoval Petr Jančařík a svým osobitým humorem přispěl bavič Vláďa Hron. Na návštěvníky také čekaly zajímavé ceny v podobě obilí, masa, metrových krabic z pizzou, kdy se slavnostně losovaly vstupenky s čísly stolů.
Mezi výherci byl i Jaroslav Kadlec ze Záchlumí. „Měl jsme štěstí, vyhrál jsem pytel obilí i salám. Na tyto plesy chodíme s manželkou už řadu let, vždycky se nám tu líbí, bývá tu skvělý program  a máme tu spoustu přátel,“ uvedl Kadlec.
Už třiatřicet let chodí na ples také Josef Svejkovský z obce Pakoslav. „Žádný ples jsem s paní ještě nikdy nevynechal. U statků jsem pracoval od roku 1965. A pokaždé si jej pořádně užijeme,“ smál se.
Vláďa Hron stříbrské publikum zná už dlouho. „Já sem v podstatě na Tachovsko i konkrétně do stříbra jezdím poměrně pravidelně. Už ten region tady znám. Nejraději sem jezdím na houby, když jsem byl mladší, tak i za holkami. Holky nebo houby, to už máte dneska jedno. Vlastně mi už chybí čas na cokoliv, moc bych si přál mít čas jen tak na loudání lesem,“ zasnil se bavič a zpěvák Hron.
MarS
.