ISLAND OČIMA FOTOGRAFA PAVLA SVOBODY

Duben 3, 2019|Posted in: Obecné

V plzeňské kavárně v areálu papírny se koncem března konala zajímavá přednáška o cestě po Islandu. Přednášet přijel cestovatel a fotograf Pavel Svoboda. Ačkoliv v Plzni vyprávěl o Islandu, jeho cestovatelské zkušenosti jsou hodně bohaté, napsal také knihu Napříč Jižní Amerikou, vyprávěl i po cestě po Asii. „Zážitků z cest je opravdu hodně, bylo by to na mnoho knih. Moji druhou knihu o velké cestě po Asii v současné době akorát připravuji. Co se týče Islandu, byl jsem tam několikrát , půl roku jsem tam studoval. Je to místo, které mně doslova změnilo život. Island je místo plné energie, miluji termální bazénky na koupání. Islandská příroda i krajina je neuvěřitelně pestrá a až extrémně fotogenická. I když tam pojedete po několikáté, stále vás bude něco nového překvapovat. Ať již to bude severské nevyzpytatelné počasí, místní vodopády, polární záře či svérázná islandská kultura. Island v zimě je taky kapitola samo o sobě“ říká Pavel Svoboda.
Návštěvníci byli spokojení. „To byla skvělá beseda, autor je vtipný, výborně mluví, moc mě zaujal. Island je prozatím takový můj turistický cíl, kam bych se ještě chtěla podívat a věřím, že to jednou podaří,“ uvedla Olina Samková z Dolních Lukavic.
Domácí plzeňské publikum doplnili Jiří Dlouhý a Michal Šisl. Zatímco co Michal Šisl byl na podobné přednášce poprvé, Jiří Dlouhý chodí na akce pravidelně. „Mě takové přednášky zajímají, sám dost cestuji, vloni jsem si užil cesty ve Spojených státech amerických. Takže pro mě výborná beseda,“ uvedl Dlouhý.
.
.