FESTIVAL ZAHRADY BYL POD TEMNOU OBLOHOU

Květen 13, 2019|Posted in: Obecné

Festival Zahrady se konal v sobotu ve Stříbře a byl rozdělen do dvou sekcí. Jedna část se odehrávala přímo na náměstí a šlo o sportovní aktivity pro děti, jak uvedla jedna z pořadatelek Martina Tučková. „V podstatě jsme to připravily tři maminky, ale hlavní nápad vzešel od Pavly Stachové. Šlo o závody pro děti na odrážedlech, na kolech, nebo i s kočárky. I když přes den často pršelo, dá se říct, že závodníků bylo dost. Většina se pak přemístila do zahrady za muzeum, kde byl kulturní program,“ uvedla Tučková.
V zahradách pod náměstí byl bohatý program, který byl spojen ruku v ruce také s gastronomií. „Plán byl uspořádat takový jako velký piknik venku s muzikou, ale počasí nám to dost zkazilo. Nepřijeli někteří stánkaři s domácími produkty, takže tu bylo regionální pivo, sýry, hamburgry, ale mělo toho být více. Aspoň program šel podle plánu, vystoupil Jan Sedláček, žáci ZUŠ, The Aprill a o závěr se postarali Hamleti. Lidé přišli, ale čekali jsme samozřejmě lepší počasí a větší publikum,“ vysvětlil jeden ze spolupořadatelů František Turek s dodatkem, že akci podpořila i Místní akční skupina Český západ.
Na program se těšila Monika Jansová. „Kdo chtěl, přišel, vždyť, ať je jakékoliv počasí, kultura byla. Myslím, že program byl opravdu zajímavý a potkala jsem tu hodně lidí, kteří si to tu užili. Navíc se hrálo ve velkém temperovaném stanu. Samozřejmě, lepší by byl piknik v trávě, ale to třeba příště,“ smála se Jansová.

mARs
.