DĚTI I DOSPĚLÍ, VŠICHNI HRÁLI STOLNÍ HRY!

17 listopadu, 2019|Posted in: Obecné

Téměř pět desítek deskových her si mohli zahrát zájemci v Černošíně. O víkendu tam VI. skautský oddíl Ichtys Černošín střediska Tajfun v Tachov uspořádal volnočasové odpoledne, na kterém se postupně vystřídalo na čtyřicet hráčů. A měli z čeho vybírat, kromě klasického Člověče, nezlob se, nebo rubikovy kostky či Monopolů si mohli vybrat i hry akční, bojové, logické, stavěli města, cesty, farmy. „Já si přišel konkrétně zkusit hru Carcassonne, protože ji neznám, chci se naučit pravidla a prostě mě lákala. Říká se, že je to herní klasika a má jednoduchá pravidla. Hrají čtyři hráči proti sobě, každý se snaží postavit město a cesty, kde budou mít buď lupiče nebo rytíře. A tím se sbírají body,“ vysvětluje sedmatřicetiletý Miroslav Štrobl z Černošína, který hrál mezi dospělými.
Z Ranče v údolí přijel i devítiletý Mates Kinkal. „My s hráči stavíme velké sklepení pod hradem. Tam jsou příšery a také krysy, každá ta příšera má nějaké číslo a to my musíme přehodit kostkou, aby jsme vyhráli. Také můžeme použít různé bonusy, třeba klíče nebo nože. Je to zajímavá hra,“ uvedl malý hráč.
Hry pocházejí z několika zdrojů. „Nejvíce nám jich zapůjčila škola, ale některé si přinesli i hráči. Nejoblíbenější hrou je asi Play, ale také si vybírají třeba Monopoly, Ducha, Catau. A přišlo dost hráčů, takže jsme rádi,“ uvedla za skautský oddíl Zuzana Vávrová z Pytlova.
MarS
.