GUTŠTEJN ZÁŘIL BARVAMI

Prosinec 1, 2019|Posted in: Obecné

Na hrad Gutštejn nedaleko Konstantinových Lázní byl v sobotu učiněn velký útok zhruba tří stovek ozbrojenců. Ale nebojte se, hrad stále stojí a ozbrojenci měli místo zbraní fotoaparáty a mobily. Konalo se totiž dlouho avízované večerní nasvícení hradu. S tímto nápadem přišel Jan Míkovec ze Stříbra, který kdysi už podobnou akci připravil, můžeme připomenout například nasvícení železničního mostu přes přehradu Hracholusky v roce 2018.  „Byl to úplně spontánní nápad, chtěl jsem něco udělat pro lidi a ukázat náš známý hrad v jiném duchu, i v jiném světle,“ smál se Jan Míkovec. „Původně to měla být akce pro pár fotografů, a pořád se hlásili další a další zájemci, až se nás tam sešlo několik stovek. V podstatě najednou nás tam bylo přes tři sta, ale lidé se během těch čtyř hodin střídali, takže nakonec to asi byla dobrá tisícovka návštěvníků. Dokonce nás tam překvapil dudák, který prostě přišel, zahrál  a zase odešel, čímž mu za to chci také poděkovat, bylo to od něj milé,“ uvedl Jan Míkovec.
Akci zaštítila Místní akční skupina Český Západ. „V podstatě jde o ojedinělý a zajímavý projekt, který jsme rádi podpořili. Akce tohoto druhu jsou v našem regionu žádané i hojně navštěvované,“ uvedl manažer skupiny Jan Florian.
Na místě bylo občerstvení, také hudební vystoupení, na elektronické klávesy zahrála Tereza Wishingerová ze Stříbra. To vše ocenili také manželé Stanislava a Zdeněk Lánských z Kokašic. „Pěkně to připravili, takhle nasvícený hrad, to byla nádhera, už to mělo i takovou trochu vánoční atmosféru. Potkali jsme tu přátele a říkali jsme si, že je to skvělý nápad, a že příště by mohli třeba osvítit i náš Švamberk na Krasíkově,“ chválili manželé z Kokašic.
MarS
.
.