HISTORICKÁ VOZIDLA OBSADILA ČERNOŠÍNSKÉ NÁMĚSTÍ

Červen 9, 2020|Posted in: Obecné

Víkendové plačtivé počasí neodradilo řidiče historických vozidel k vyjížďce a výstavě. Úplně první ročník výstavy v Černošíně uspořádali Luboš Ent a jeho dcera Kateřina. První vozy přijely na tamní náměstí v sobotu už kolem deváté hodiny.  „Zahájení bylo v deset hodin.  Každý účastník se zapojil do tipovací soutěže, která směřovala dotaz k místnímu kostelu svatého Jiří. Tam se ostatně všichni vydali i na prohlídku a další kroky směřovaly do černošínského muzea,“ uvedla Kateřina Entová s tím, že přijelo na dvě desítky vozů.
Historická vozidla na náměstí lidé obdivovali do doby, než se vydala na cestu po regionu. „Naplánovali jsme trasu, která všem vyhovovala, každý samozřejmě dostal mapu. Cestou jsme měli několik zastávek, u Krasíkovského dvora, další byla na bezdružickém náměstí, kde jsme se byli podívat i do muzea ČSAD. Pak jsme se zastavili v Konstantinových Lázních, tam právě probíhal průvod historických kočárků a navíc jsme viděli i tamní muzeum hasičské techniky. Myslím, že program byl nabitý i zajímavý, jen to počasí mohlo být trochu přívětivější, jistě by pak byla větší účast,“ dodala Kateřina Entová.
Déšť opravdu moc vystavovatelů i diváků nepřitáhl. „Já se byla podívat s vnučkou Emičkou, a musím říci, že navzdory počasí to byla opravdu pěkná akce. Myslím, že by se měla opakovat, pořadatelé mají za mě palec nahoru.  Zavzpomínala jsem, když jsem viděla některá auta, která znám z minulého režimu, třeba veřejnou bezpečnost. Emičce se líbilo, že pustili maják. Jinak také auta velorex upoutala. Jen škoda toho počasí, to by bylo plno,“ uvedla černošínská návštěvnice akce Renata Novotná.
Po návratu k místu startu nastal čas na oběd a na vyhlášení nejúspěšnějších v soutěžích. „Ocenili jsme nejstarší vozidlo z roku 1937, šlo o  Austin Seven Saloon.  Rozmanitost vozidel byla veliká a nechyběly ani vozy Škoda, Lada, Velorex, Mercedes, Porsche, Kaipan, Lincoln, Trabant. Motocykly alespoň na chvíli zavítaly dva, jelikož počasí nebylo příznivé. Každý dostal nějaké dárky od našich příznivců a sponzorů, za což jim opravdu děkujeme!  Věřím, že si účastníci akci užili a plánujeme příští ročník v podobném termínu, pokud bude zájem,“ dodala závěrem Kateřina Entová.
Foto: archiv Entová.
.