DĚTI SE VRÁTILY DO OPRAVENÉ ŠKOLKY

Září 3, 2020|Posted in: Města, Obecné, PRO ŽENY

Nové schody do mateřinky a upravená předzahrádka, to bylo to první, co viděli rodiče po rekonstrukci Mateřské školy v Černošíně. A překvapení pokračovalo dál i do vnitřního prostoru budovy.
I tam byla vidět velká změna. „Je tu změn zhruba za půl miliónu, kdy nám částečně pomohlo město Černošín. Vytrhali jsme staré dřevěné obložení ve třídách i v šatně, opravili na několika místech elektroinstalaci a dali nové omítky. Změn se dočkaly i podlahy, které mají úplně nové koberce nebo lino,“ uvedla ředitelka černošínské mateřinky Jana Rauscherová. A pokračuje s výčtem dále. „Bylo potřeba sáhnout i do některých stropů a vyměnit překlady. Ale už je vše hotovo, dali jsme se také do úpravy zahrady a opravy některých herních prvků. Ještě máme v plánu udělat ložnici v místnosti, kterou nám teď předalo vedlejší zdravotnické zařízení, které s námi sdílí budovu,“ dodala ředitelka Jana Rauscherová.
Děti si změn po létě ihned všimly. „Máme tu všude nové obrázky na zdi, zvířátka i kytičky a písmenka. Já už některá i znám, třeba A, B, C,“ hlásila se hned pětiletá Ema.
A stejně stará Maruška se přidala. „Máme také nové hračky a na zahradě jsou i jiná odrážedla . A obrázky jsou i na oknech,“ zářily malé slečně oči.
.
MarS
.