OPRAVENÉ PLÁNSKÉ NÁMĚSTÍ JE CHLOUBOU

16 dubna, 2021|Posted in: Obecné, Tip na výlet

Zavítejte s námi do Plané na Tachovsku, města s bohatou minulostí. Návštěvníky zaujme především historické jádro, které bylo v roce 1992 vyhlášeno městskou památkovou zónou.

Měšťanské domy v samém centru Plané zaujmou nejednoho turistu, místní jsou na ně právem pyšní. Náměstí se v minulých letech opravovalo a dnes je skutečnou chloubou města.

První písemné zmínky o Plané pocházejí z roku 1251. Město těžilo ze své výhodné polohy, leželo totiž významné na obchodní cestě, která vedla z Norimberka přes Cheb dále do Čech.

Velkého rozkvětu dosáhla Planá na konci 17. století, kdy se zde rozvíjela řemesla, obchod a v neposlední řadě i hornictví, o kterém se více dozvíte v Hornickém muzeu ve štole Ondřej Šlik, která byla vyražena koncem 16. století.

Městem prochází několik turistických a též cyklistických tras, které jsou zvláště v létě hojně využívány. Zavítejte do Plané už nyní prostřednictvím naší fotogalerie a podívejte se, co je dnes ve městě nového.

.

MarS.

Zdroj: https://tachovsky.denik.cz/ctenar-reporter/podivejte-se-co-je-noveho-v-plane-historicke-jadro-mesta-laka-k-navsteve-2021041.html?fbclid=IwAR0B_ccvxhs1s3-xLOfAsQuyIE4edi4Bo14cbaLoGAdlL_KQjuRgLc-AEn8

.