V NAŠEM REGIONU JEZDÍ ANDĚLSKÝ VŮZ

18 května, 2021|Posted in: Obecné

Černošínské středisko Víteček má nové vozidlo, které nutně potřebovalo pro převoz svých klientů. Automobil byl pořízen díky dotaci Místní akční skupina Zlatá cesta. Volkswagen Crafter má boku obrázek anděla a je dennodenně využíván, jak říká ředitel střediska Tomáš Rusňák. „Automobil je pro devět osob a vzadu můžeme složit tři invalidní vozíky. Nejčastěji vozíme klienty k nám do střediska sociálním služeb, do zdravotnických zařízení, ale také i na úřady a další místa. Službu zajišťujeme pro tachovský a chebský region,“ uvádí Tomáš Rusňák.

Získat auto bylo pro středisko důležité, ačkoliv má i další vozidla, postupně dosluhují. Dotace na miliónový vůz činila 80%, ale bylo nutné dalších 20% doplnit z vlastních zdrojů, které Víteček musel sehnat. „Zde musím poděkovat spoustě lidí, kteří nám pomohli a díky sbírce jsme těch 200 tisíc dokázali dát dohromady, a proto už dnes vůz máme a slouží ke svému účelu. Velmi si této pomoci já i celý náš pracovní tým a kamarádi vážíme, moc děkuji,“ dodal Tomáš Rusňák.

Do střediska chodí také autistická Barunka Glazerová, které je 13 let. „Máme „folsvágna“, já už umím všechny značky,“ pochlubila se dívka a její maminka Ivana dodala. „Barunka chodí do střediska moc ráda. My si jejich práce velmi vážíme, pracují tam úžasní lidé a nemají to jednoduché. Jsem ráda, že se nakonec povedlo peníze na vozidlo získat, je vidět, že ještě existuje mnoho dobrých lidí. Pro Barunku jsou to všechno její kamarádi.  Děkujeme jim,“ řekla Ivana Glazerová z Černošína.

Foto: archiv střediska

MarSi

.