NA VLČÍ HORU SE VRÁTÍ VLCI!

15 června, 2021|Posted in: Domácí dílna, Obecné

Betonového vlka vytvořili žáci deváté třídy v Základní škole v Černošíně. Podle historických dokumentů kdysi na Vlčí hoře vlci žili, ale nyní tam nejsou. A tak vznikl nápad vlky aspoň připomenout tímto způsobem, jak uvedla učitelka výtvarné výchovy Vlasta Andršová. „Vlci zde žili, i název Vlčí hora mnohé vypovídá. Žáci tuto skutečnost nejenom, že připomínají, ale také to berou jako, že po nich zůstane na Vlčí hoře nějaká stopa,“ vysvětlila Andršová.
Vlk je vysoký jeden metr a pokud to bude možné, dostane za rok dalšího kamaráda. „Chtěli bychom z toho udělat tradici, že každá devátá třída po sobě zanechá v lese jednoho vlka. Vlk má kostru z recyklovatelného materiálu, na tu se pak nanášela stará prostěradla namočená v do rozdělaného cementu. Na to jsme pak nanášeli beton a sochu dotvarovali,“ dodala učitelka výtvarné výchovy.
Vlk bude umístěn do lesa na svahu hory, děti se na to moc těší.  „Ty výroba vlka byla úžasná, mě to moc bavila. Vlastně jsem se poprvé s touto technikou setkala,“ řekla Michaela Franková.
I Kristýna Valovská si domů nesla hezký pocit. „Ani jsem nečekala, že ta výsledná velikost bude taková, představovala jsem si ho podle kostry menšího. Ale fakt mě tyto hodiny moc bavily, bylo to super,“ uvedla deváťačka.
Také Ondřej Petroviř a Veronika Mayer si práci s betonem vychutnali. „Byly to fajn vyučovací hodiny, takové bychom brali častěji, vlk se povedl,“ řekli.
Foto: archiv 9. třídy
.
MarS
.