BABÍ LÉTO ZVE DO MUZEA

25 září, 2021|Posted in: Domácí dílna, Obecné, Stříbro

 Ve stříbrském muzeu byla zahájena výstava Babí léto, která má ve městě už několikaletou tradici. Zapojit se do ní mohou všichni obyvatelé města, kteří dokáží cokoliv vytvořit. Letos se na jednom místě sešlo více jak dvacet vystavovatelů, výstavu tvoří zejména obrazy a fotografie. O uvítání hostů se postaral osobně ředitel muzea Zbyněk Navrátil, hudebně přispěli žáci ZUŠ Stříbro pod vedením Hany Bezděkové.
.
Několik černobílých snímků přivezl do výstavy fotograf Jan Pakosta. „Pro tuto výstavu jsme si připravil svůj nejnovější projekt, který nazývám foto-grafika, jsou to snímky takového jakoby zasněného lesa, které připravuji zvláštní technikou, kdy snímky převádím do černobílé barvy, následně je invertuji, takže se barvy otočí, černá je bílá, bílá černou, v podstatě vznikne něco jako negativ,“ vysvětlil fotograf Jan Pakosta, který má za sebou už řadu výstav.
.
Obrazy přivezla také Dana Váchová. „Maluji různou technikou, kombinuji pastel s akrylem i olejem. Přiznávám se ale, že jsem úplný začátečník, maluji teprve dva roky,“ uvedla Váchová, s tím, že se v muzeu tentokráte velkou náhodou sešli tři autoři, kteří společně pracovali u pošty.
.
Slavnostní vernisáže se účastnila také Zdeňka Horváthová. „Líbí se mi to, a oceňuji i slova autorů, když pak k obrazu něco řeknou. Také bych chtěla umět takto malovat. Já na podobné výstavy ráda chodím, snažím se podpořit všechny takové akce,“ řekla návštěvnice muzea.
.
Výstava zůstane v muzeu až do 22. října.
.
MarSi
.