STŘÍBREM PROŠEL DOŽÍNKOVÝ PRŮVOD

16 září, 2021|Posted in: Obecné, Stříbro

Ve Stříbře se opět konaly Dožínky, které uzavírají hospodářskou sezónu. Akce má na Stříbrsku dlouholetou tradici, i když vloni se kvůli covidovým opatřením nekonala. „Dožínky pořádá třída A3 (obor agropodnikání. Dožínkový průvod vyšel od naší Střední odborné školy a pokračoval na náměstí za hudebního doprovodu dechového souboru ZUŠ Zlatíčka ze Stříbra. Studenti na náměstí předali dožínkový věnec do rukou starosty města Martina Záhoře, pak zahrála dudácká kapela Kaštánek z Tachova a lidé si mohli koupit naše vypěstované i upečené dobroty,“ uvedla ředitelka SOŠ Stříbro Jarmila Kánská.
Pořádající třída A3 vše organizovala pod třídní učitelkou Věrou Smolkovou. „Tradice se musí dodržovat, takže v srpnu se muselo sklidit obilí, ze kterého se pak vytvořil věnec. Do něj ještě patří trikolóra a také polní kvítí v těchto barvách, tedy červený mák, modrá chrpa a bílá kopretina. Dále studenti připravili vše, co vypěstovali, například brambory, papriky, jablka, máme i mošt a napečené koláče,“ chválila práci svých studentů třídní učitelka Věra Smolková.
Na slavnost na stříbrském náměstí dorazila také Teresa Kupcová s kamarádkami. „Moc pěkná podívaná, to vždycky potěší oko, když vidím ty studenty v krojích. A také chválím, že zde mohu nakoupit jejich výpěstky za rozumné ceny. Děkuji,“ řekla Kupcová.
MarSi

.