Český rozhlas zve na oslavy 100 let

16 května, 2023|Posted in: Články, Města, Obecné

Plzeň – Sto let je jen začátek, to je motto, které provede všechny návštěvníky nejen Dnem otevřených dveří, které jsou naplánovány na tuto sobotu 20. května od 10 do 16 hodin v budově Českého rozhlasu Plzeň na Mírovém předměstí 10. Po celou domu mohou přicházet nejen rozhlasoví posluchači, ale i další návštěvníci, aby se podívali do rozhlasového muzea, do unikátních plovoucích studií a dalších prostor rozhlasové budovy. „Nejde jen o prohlídku a Den otevřených dveří, letos celá republika slaví úžasných sto let od úplně prvního vysílání, a to je přece důvod k oslavám. A proto na všechny návštěvníky čeká překvapení, bohatý program a spousta zážitků, “ uvádí marketinková specialistka Martina Skutková.
Posluchači i návštěvníci jistě ocení program pro všechny generace, který se bude odehrávat na několika místech. „Akce jsme rozdělili, někde uvidíte práce našich kolegů, moderování, střih zvuku, rodiny s dětmi se mohou vydat po stopách rozhlasového medvěda Edy, v muzeu v patře budou v určitých intervalech prohlídky staré techniky a další exponáty. Před naší budovou bude kulturní program, kterým vás provede zkušený moderátor Stanislav Jurík. Mimo jiné se můžete těšit například na Josefa Fouska, Antonína Procházku, Martina Stránského, dětský folklórní soubor Meteláček či folklórní soubor Úsměv z Horní Břízy. Nemohu opomenout také dechovou hudbu Úhlavanku, Muzikálový soubor Divadla JKT, Orchestr Tremolo,“ jmenuje postupně část účinkujících Martina Skutková.
Těšit se můžete také na školu stepu, houbařskou poradnu, mažoretky, zumbu, dětské dílničky a tak dále. Lovci autogramů si mohou odchytit své oblíbené reportéry, aby jim podepsali kartičky, nebo se s nimi vyfotografovat ve fotokoutku.
.
.