CHOVATELÉ ZVOU NA BODOVACÍ VÝSTAVU

13 září, 2014|Posted in:

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 13/09/2014
8:00 - 17:00

kategorie ne kategorie


Na výstavu opět zavítá Václav Žákovec

U příležitosti Evropských dnů památek se o tomto víkendu uskuteční ve Stříbře několik akcí.

Jednou z nich bude i tradiční 21. bodovací výstava mladých králíků, holubů a drůbeže, doplněná expozicí okrasného ptactva a zvířat chovatelů z partnerského města Vohenstrauss.

Výstava bude umístěna v chovatelském areálu v Mánesově ulici ve Stříbře. Předvedeno bude 140 králíků od kilových zakrslíků po osmikilové obry, 165 holubů a 140 kusů vodní i hrabavé drůbeže různých plemen a barevných rázů.

Pořadatelé udělí na nejlépe oceněná zvířata  poháry STAROSTY MĚSTA STŘÍBRA PaedDr. Bohuslava Červeného, STAROSTY MĚSTA VOHENSTRAUSS Andrease Wutzlhofera, SENÁTORA Mgr. Miroslava Nenutila, POSLANCE Ing. Václava Votavy, poháry XIV. ročníku memoriálu př. Vladimíra Žůrka – soutěž chovatelů drůbeže v ZO ČSCH Stříbro a XII. ročníku memoriálu př. Karla Klímy – soutěž chovatelů holubů v ZO ČSCH Stříbro a čestné ceny.

Pro návštěvníky je v areálu připraveno občerstvení, o dobrou náladu se postará i hudební produkce Václava Žákovce a Anny Volínové. Ukázkovou expozici osobních vozů přislíbila společnost AUTO VOLF spol. s.r.o, AUTOCENTRUM STŘÍBRO.

Výstava bude otevřena zdarma pro školy a školky v pátek při posuzování zvířat. V sobotu 13. 8. 2014 bude otevřeno od 8.00 a zahájení výstavy je v 9.00. Vyhodnocení výstavy s předáním cen se uskuteční v 16 hodin, v 17 hodin bude výstava ukončena.

!!! UPOZORŇUJEME OBČANY A NÁVŠTĚVNÍKY MĚSTA STŘÍBRA, ŽE PROVOZ VEŘEJNÉHO PARKOVIŠTĚ V MÁNESOVĚ ULICI (VEDLE ZÁKLADNÍ ŠKOLY) BUDE BĚHEM POŘÁDÁNÍ VÝSTAVY VÝRAZNĚ OMEZEN !!!

Akce je spolufinancována městem Stříbrem ve spolupráci s městským muzeem a spolkem chovatelů z Vohenstraussu.

(ZdenKa)

 

chovatelé výstava