KRASÍKOV BUDE PLNÝ RYTÍŘŮ, DRAVCŮ A ZÁBAVY!

19 července, 2014|Posted in:

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 19/07/2014
18:00

kategorie ne kategorie


V sobotu 19. července budou na Krasíkově rytíři, dravci, ale i průvodci !!!

Od 18 hodin jste zváni na zříceninu hradu Švamberk, neboli Krasíkov, kde proběhne velkolepý středověký večer. O začátek se postará skupina historického šermu Kargen ze Staňkova, která představí palné zbraně středověku. K vidění budou například hákovnice anebo dělo.

Poté se slova ujme moderátor a průvodce Libor Marek. Spolu se svým kamarádem a filmovým kolegou Josefem Babkou provedou návštěvníky po kdysi honosném sídle pánů s erbem labutě. Prohlídky s průvodci budou skutečně pikantní, protože jednotlivá místa organizátoři osadí starými fotografiemi a kresbami, tak, aby si každý mohl vybavit, jak asi hrad vypadal v době své největší slávy. Během prohlídek se zájemci o historii zastaví i v nově opraveném kostele Sv. Máří Magdaleny, kde mohou sejít do hrobky pánů ze Švamberka a podívat se na krátký filmový příběh o hradu a o kostele.

Milovníky zvířat potěší Milan Zaleš ze ZOO Plzeň, který předvede letové ukázky dravců. Úžasná podívaná nejen pro velké, ale i malé diváky. Dále středověký večer nabídne veselou scénku z dávných časů s názvem „Verbování“, kdy zkříží meče udatní rytíři, lapkové, ale i statečná šenkýřka. Vše v režii SHŠ Kargen.

Kolem 21-té hodiny se přesuneme do kostelních prostor, kde bude bohatý program pokračovat. Mikrofonu se totiž ujme Jan Jirák z Muzea v Klatovech a povypráví o pivovaru na hradě i v podhradí. Zajímavá prezentace přinese i unikátní fotografie lahví, etiket a dalších pivních artefaktů. Po skončení přednášky si slovo opět vezme Libor Marek. Slavnostně uvede nový film HRAD PŘIMDA, který natočil se svými kolegy ( kamera Antonín Hříbal, moderátor Josef Babka a hmotové kresby Andrea Huclová ). Mimochodem dokument o Přimdě je vhodný i pro děti, protože obsahuje velké množství záhad a pověstí. Starší diváci v něm objeví tajuplné scény a kresby, jenž ještě nikdy a nikde nebyly publikovány. DVD s filmem bude během večera v prodeji a případnou koupí podpoříte natáčení dalšího snímku s hradní tématikou z edice „Zříceniny neprávem opomíjené“.

Po skončení promítání se na nádvoří rozjede velkolepá OHŇOVÁ SHOW, která celou akci uzavře.

 

plakát Krasíkov - 19.7. 2014