Pocta Zuzaně Navarové

26 října, 2022|Posted in: AKCE

#_LOCATIONMAP

Datum / čas
Date(s) - 26/10/2022
19:00

kategorie


Koncert Pocta Zuzaně Navarové vzdává hold jedinečné folkové zpěvačce

KINONEKINO, nám. Svobody 34, Planá

Středa 26. 10. od 19:00 hod.

V pestrém podzimním programu kultury v Plané je také koncert Pocta Zuzaně Navarové, který se bude konat ve středu 26. října v 19:00 hodin. Interpretací písní této jedinečné zpěvačky se zhostí šansoniérka a herečka Markéta Burešová a akordeonista, pianista, zpěvák a skladatel Mário Bihári, který hrál se Zuzanou Navarovou v kapele Koa.

 .

Zuzana Navarová

Zuzana Navarová byla zpěvačka, folková skladatelka a textařka. Od roku 1980 zpívala se skupinou Nerez. V té době mohli jejich koncert navštívit i příznivci v kině v Plané. Již v té době byla oceňována jako výjimečná sólistka a získala si uznání odborné kritiky i posluchačů. Byla také producentkou Věry Bílé a kapely Kale a objevila zpěvačku Radůzu. Kapela Koa byla její poslední doprovodnou kapelou, se kterou hrála od roku 1999 až do prosince 2004, kdy v pouhých 45 letech zemřela. Navarová stihla za necelých 25 let své hudební kariéry vytvořit nesmrtelný odkaz. Hudební barevnost a silné výpovědi jejích textů dál rezonují i roky po jejím odchodu.

.

Koncert

Nelehkého úkolu nazkoušet koncert složený z písní Zuzany Navarové se s radostí zhostila šansoniérka a herečka Markéta Burešová. Posluchači ji oceňují pro její nezaměnitelnou, hluboko posazenou, přesto jemnou a citlivou barvu hlasu a blízký osobní kontakt s publikem. Původně mělo jít jen o jednorázovou záležitost a koncert měl být jednou z částí cyklu malostranských večerů věnovaných výrazným osobnostem hudebních dějin. Setkal se však s nečekaně kladným diváckým ohlasem a každý další přidaný termín byl na měsíce dopředu vyprodaný. Akordeonista, pianista, zpěvák a skladatel Mário Bihári hrál se Zuzanou Navarovou v kapele Koa a nahrál s ní nejdůležitější alba jako Barvy všecky nebo Jako Šántidéví, na kterých se podílel také autorsky. V současnosti vystupuje se svou kapelou Bachtale Apsa nebo například s Condurangem, kapelou Báry Hrzánové.


Spolu s nimi se na jevišti představí také pianistka a herečka Petra Bílková (Chantet, Du-Chanson), a bubeník, herec a skladatel Ivo Sedláček (Ema, Fekete Seretlek).

 

Vstupenky – předprodej

Koncert Pocta Zuzaně Navarové bude ve středu 26. října od 19:00 v KINĚNEKINĚ. Vstupenky (200 Kč / děti do 12 let a senioři 100 Kč) můžete zakoupit v infocentru, nám. Svobody 56 v Plané, nebo online na www.kulturavplane.cz.

.