Spolek Kašpar uvádí Rozmarné léto

Srpen 8, 2020|Posted in: Akce v okolí

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 08/08/2020 - 11/08/2020
0:00

kategorie


Představení ROZMARNÉ LÉTO uvede spolek Kašpar za několik dní v Plané

8. – 11. srpna od 19:30, KINONEKINO (vchod přes zadní zahrádku z Kostelní ul.)

Představení Rozmarné léto je letním speciálem spolku Kašpar, který jej v létě uvádí v Praze v Divadle v Celetné. Představení s tou pravou letní atmosférou nabízíme toto léto také plánským divákům a návštěvníkům. Voda na jevišti, říční molo, živá hudba, akrobacie a pauza s typickým plovárenským občerstvením, to je Rozmarné léto v podání skvělých herců spolku Kašpar.

Omezená kapacita sálu

Letošní léto je tak neobvyklé, že jsme velmi rádi, že blok představení v plánském Kiněnekině doplní poněkud strohou nabídku kulturních akcí. Kapacitu sálu jsme aktuálně snížili na 100 diváků, tak aby si jej návštěvníci mohli užít bez povinnosti mít zakrytá ústa a nos.

Rozmarné léto Vladislava Vančury

“Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz – jak je to krásné býti kadeřavým“. Letní speciál spolku Kašpar.
Příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, v Krokových Varech. Život kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny zcela naruby obrátí kouzelník a krásná Anna.

Kouzlo Rozmarného léta spočívá v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině. Podle románu natočil Jiří Menzel neméně půvabný film.

Rozmarné léto spolku Kašpar

V Plané otevřeme říční lázně Antonína Důry s molem i terasou pro návštěvníky v sobotu 8. srpna. Svůj vůz přitáhne kouzelník Arnoštek, napne provaz a představení může začít!

Režie: Jakub Špalek. Hrají: Jan Potměšil, Tomáš Stolařík, František Kreuzmann, Jitka Nerudová, Míla Tichý, Tereza Slámová, Jakub Špalek, Irena Kristeková a Veronika Němcová.

Rozmarné léto – BONUS

BONUS je představení pro ty, kteří „nemají dost a chtějí ještě. To, co se do představení Rozmarné léto již nevešlo a stojí za to vidět upravil a zdramatizoval Jiří Stránský a Kašpaři.

Vstupné: 250 Kč / děti a senioři 150 Kč.

Délka představení 2,5 hod. s přestávkou a občerstvením.