TRENÉR VÁCLAV MYŠKA: DĚTI MUSÍ POHYB UCHVÁTIT!

29 dubna, 2016|Posted in: Obecné

Celkem 14 mladých svěřenců má ve svém oddílu stolního tenisu při TJ Sokol Černošín třiačtyřicetiletý Václav Myška z Krásného Údolí, předseda Spolku Za Krásné Údolí.  Původně žil v Plzni, kde se stolnímu tenisu věnoval v dětství spolu košíkovou a rybolovem. Časem přešel i na moto sport. Nyní se ke stolnímu tenisu vrátil i díky svým dětem a od roku 2012 trénuje děti jednou až třikrát týdně. Více Václav Myška v následujících řádcích.
Kde a kdy s dětmi trénujete?
Dříve jsme se scházeli ve školní tělocvičně, ale časem jsme potřebovali větší prostor pro stoly.  Povedlo se nám tedy v roce 2015 získat pro tento účel horní patro černošínského nákupního centra. Tam jsem za velké podpory města a TJ Sokola Černošína upravili hernu hodných krajských parametrů. Díky tomu máme skvělé zázemí, kde pravidelně trénujeme.
Jezdíte s mladými sportovci také na soutěže?
Ano a pravidelně. Jezdíme na krajské bodovací turnaje mládeže, o víkendech soupeříme na mnoha místech, například v Plzni, Lubech, Chodově, Lomnici, Klatovech či Karlových Varech a tak dále.
 
Už se vašemu týmu povedlo nasbírat nějaké úspěchy? 
Tak, samozřejmě je nesbíráme vždy a všude, ale občas se zadaří a děti vážně dost trénují, aby byly lepší. Mám tu jednoho, ten je úspěšný ve čtyřhrách a v jednotlivcích se drží v první desítce, jde shodou okolností o dvanáctiletého Vaška Myšku, tedy mého syna. V letošním roce se už pěkně zapsal v Plzni, kde získal bronz ve čtyřhře na přeboru kraje a navíc byl na prestižní TOP dvanáctce šestý.
Jak staré děti v oddíle máte?
Nejmladšímu  účastníku je právě pět let, nejstaršímu sedmnáct let. Ze čtrnácti členů jsou tři děvčata. A v podstatě všichni se účastní okresního přeboru družstev, začali v této sezoně.  Zatím sbíráme  zkusenosti a příští rok se pokusíme postoupit do třídy A.
Jaké další novinky máte pro letošní rok?
Myslím, že je skvělé, že jsme  zahájili spolupráci  s Domem dětí a mládeže ve Stříbře. Hrajeme různá  přátelská utkání, děti získávají herní zkušenosti se spoluhráči z jiných oddílů, potkávají jiné týmy. Plánujeme i hostování a  střídavé starty ve vyšších soutěžích.
Děti na tréninku hrají pouze ping pong?
Ne, není to jen o tomto jednom sportu. Děti musíte pro hru nejdříve získat, musíte chtít, aby je ten pohyb bavil a uchvátil.
Nehrají jen u stolu, mají navíc doplňkové sporty na hřišti, letní soustředění, běhání, jezdí na kolech. Chystám pro ně o prázdninách i takové malé třídenní soustředění.
POP fotografie zleva:
Horní řada:
trenér Václav Myška, Jan Pilát, Václav Myška ml., Mates Kaňka, předseda TJ Sokol Vladimír Turek, Matěj Volevský
Spodní řada:
František Krejča, Filip Grigar, Vítězslav Ráž,  Lucie Myšková, Veronika Šnejdarová, Eliška Merglová (další děti byly nemocné)
MarS
a1