I ZDENĚK ŠTYBAR PODPOŘIL FILÍPKA Z OSTROVCŮ – POMOZTE TAKÉ?

Září 30, 2017|Posted in: Obecné, PRO ŽENY

Ostrovce – Už od počátku léta se lidé z Černošínska zapojili do charitativní akce pro Filipa. Devítiletý Filip je po zdánlivě nenáročném zákroku v nemocnici ochrnutý a retardovaný. Jeho zdravotní stav se moc nelepší. Rodiče pracují, a proto pravidelně Filipa převážejí do zařízení v Plzni. Čím je je však Filípek starší, tím je těžší a rodina má problém jej přenášet do auto sedačky ve vozidle. „Není to jednoduché, hodně by nám pomohl vůz s nájezdovou plochou pro vozíček, nebo něco podobného. Ale na nové auto nemáme a samotná úprava staršího vozu by stále také přes dvě stě tisíc korun,“ říkají rodiče Eva a Miroslav Směšných z Ostrovců. Pro Filipa byl stvořen speciální účet, na kterém by se snad mohla částka na úpravu auta sejít. Nyní v září je tam kolem osmi desítek tisíc, což však moc nepomůže. Za Směšnými se přijel podívat i poslanec Václa Votava, který sám přispěl nemalou částkou. “Navštívil jsem rodinu Směšných v Ostrovcích, která shání peníze na auto pro svého vážně postiženého syna Filipa. Podle mě investovat do drahé úpravy starého auta není řešení, řešením je nový vůz. Chtěl bych tímto oslovit další sponzory a dárce. Samozřejmě jsem sám jistou částkou přispěl. Věřím, že se přidají i další lidé,“ uvedl Václav Votava.
Dalším velkým obnosem přispěl také trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar z Belgie, který vyrostl v nedalekém Stříbře. „Ostrovce jsou nedaleko Stříbra, kde jsem vyrůstal a rodinu podle jména znám. Doopravdy mě tato situace oslovila a neváhal jsem ani minutu a s radostí jsem Filípkovi a jeho rodině alespoň malinko pomohl. Celkově si myslím, že se má pomáhat na potřebném místě, ať už financemi či laskavým srdcem. Nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat pomoci my,“ uvedl Zdeněk Štybar a posílá pozdrav do Ostrovců.
Kromě samotných dárců na účet se postupně ozývají i různé organizace. Například Dolníci ze Stříbra s tamním muzeem Duchmaus se rozhodli na pomoc Filipovi uspořádat Jazzový koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Stříbře dne 6. října od 19 hodin. Výtěžek z akce předají formou šeku na Benefiční akci v Černošíně 13. října od 18 hodin.

Pomáhá i černošínský taneční kroužek 11Stars.  „Navíc naše taneční skupina 11Stars uvedla do prodeje kalendář na rok 2018. Malé tanečnice chtějí tímto také pomoci a věříme, že se kalendáře úspěšně vyprodají,“ uvedla vedoucí tanečního kroužku Veronika Merglová.
Na základě výzvy se ozvali i stříbrští chovatelé, Svaz zdravotně postižených a další, kteří chtějí pomoci.

Pokud se chcete zapojit i vy, lze tak několika způsoby:

1. Pošlete jakoukoliv částku na č.ú.: 223212123/0600
Stav účtu můžete průběžně sledovat zde: https://www.moneta.cz/firmy/instituce-a-verejna-sprava/transparentni-ucty/001?accountNumber=223212123
2. Přijďte na Jazzový koncert ve Stříbře 6. října od 19 hodin do kostela Nanebevzetí Panny Marie (v parku na benzínkou v Plzeňské ulici)
3. Přijďte na Benefiční taneční večer do černošínského motorestu Vlčák dne 13. října od 18 hodin.
4. Přijďte si do černošínského muzea koupit kalendář 11Stars s malými tanečnicemi.
5. Oslovte vaše firmy, podnikatele, přátelé, zda se někde nezbavují slušného většího vozu, který by mohl mít v zadní části invalidní vozíček?
MarS

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OSTROVCE1 OSTROVCE2 11stars IMG_0959 IMG_0968 IMG_0974 IMG_0977 IMG_0984 IMG_0987 IMG_1009