PRVNÍ TOI TOI CUP byl v režii Beobank-Corendon

1 října, 2017|Posted in: Obecné

Motokros letos končí a tak obracíme  svoji pozornost na cyklokros, další náš oblíbený sport. První závod českého poháru  – TOI TOI CUP – začal na státní svátek ve čtvrtek 28.září ve Slaném. Vyrážíme tedy tímto směrem. Vzhledem k tomu, že oproti jiným rokům nebyla nikde dostupná startovka, jsme sami zvědavi, kdo ze zahraničí na závody kategorie C1 přijede. Jak se na místě ukazuje, i sám komentátor se startovní listinu  závodníků dozvídá až pár minut před startem.
Nás nejvíce mrzí, že si dal od tohoto sportu pauzu, tedy doufáme,že jen pauzu, náš nejoblíbenější závodník Radomír Šimůnek. Ten je zde sice také, ale sotva prohodíme pár vět, už pospíchá na komentátorskou židli ČT Sport. Nicméně se vrací po dvouleté pause další borec – Martin Bína. No, tak copak nám tu chlapec asi předvede.

A fandíme samozřejmě jako každý rok i věčně usměvajícímu se sympaťákovi Michalu Malíkovi Ze zahraničích závodníků je zde nakonec  loňský vítěz na zdejší trati Holanďan David Van der Poel, Němec Philipp Walsleben, Belgičan Yorben Van Tichelt či Slovák Martin Haring a další. Z české elity chybí Michael Boroš, současný mistr republiky, který skvěle zajel na světových pohárech v USA. Zato nechybí další výrazný talent českého cyklokrosu Adam Ťoupalík. Ten nakonec po velmi pěkném závodě nestačil jen na Němce P.Walslebena, který po nástupu v posledním kole

Adamovi poodjel. Třetí místo po spurtu vybojoval  David Van der Poel  před naším Tomášem Paprskou. Stupínek vítězů tak byl jasně v režii stáje Beobank Corendon neb všichni tři závodníci jezdí pod touto stájí.

Nutno zmínit, že se jely i mládežnické kategorie a kategorie Ženy, kterou s převahou vyhrála Pavla Havlíková.

Co říci na závěr. Z druhého místa Adama máme opravdu velkou radost, ale jasným vítězem dnešních závodů je Martin Bína, který se umístil na krásném 9.místě. Ten totiž zvítězil především sám nad sebou, nad únavovým syndrodem, zmarem nad nezdary před pár lety a tudíž dnešní TOP 10 je ta největší výhra, jakou si mohl přát.