STARÁ SYNAGOGA ZVE NA VÝSTAVU

Duben 11, 2019|Posted in: Obecné, PRO ŽENY

Denní  stacionář Domovinka z plzeňských Slovan se představuje v prostoru staré plzeňské synagogy nevšední fotografickou výstavou. Výstava nese Stáří není nuda a velkoformátové snímky zachycují klienty Domovinky, více uvedla ředitelka Bohumila Hajšmanová. „Jde o putovní výstavu fotografií našich seniorů, kteří se fotili na různých místech v Plzni. Fotografie nafotili dobrovolníci David Švarc, Kateřina Misíková, Anna Krejčová a Olga Čechová. Výstava bude na místě až do konce dubna, poté se výstava přemístí do Teska na Rokycanské ulici v Plzni,“ uvedla Hajšmanová.
Fotografka Olga Čechová si práci se seniory pochvalovala. „Bylo to úžasné. Úžasná energie, vrátili jsme se do dětství.  Měli jsme to jako hru, pořád jsme se smáli, až jsme zapomínali, že máme hlavně fotit a ty rozhovory s těmi starými lidmi byly skvělé. Takže jsem chvíli ani nevěděla, jestli jsem najednou zestárla s nimi, nebo se oni omládli se mnou. Ale asi spíše to druhé,“ vyprávěla fotografka Olga Čechová.
A spokojený odcházel i František Nový. „Byli jsme pozvaní paní ředitelkou Domovinky, vždy se na pozvání paní Bohunky moc těší, protože ty vernisáže jsou úžasné, sám pracuji ve zdravotnictví mnoho let a mám hodně zkušeností se starými lidmi. Takže já moc fandím paní ředitelce a její práci,“ uvedl návštěvník František Nový.
Na výstavu přišla i Jitka Mudrová z Plzně. “ Pro mě rozhodně zajímavý zážitek, ba skvělý. Krásný prostor, příjemná hudba a profesionální snímky. Rozhodně to stojí za podívanou,“ řekla Mudrová.
Výstav potrvá do 30. dubna a je otevřena všechny dny kromě sobot od 10 do 18 hodin.
MarS
Foto: archiv Domovinky, Jitka Mudrová a Jiřina Hrubá
.