V ČERNOŠÍNĚ UŠETŘÍ ENERGII – MĚNÍ POULIČNÍ SVĚTLA

11 února, 2021|Posted in: Články

Město Černošín se pustilo do výměny pouličního osvětlení, kdy došlo k výměně většiny světelných bodů za LED žárovky. Město očekává úsporu za energie, jak vysvětlil starosta Černošína Miroslav Plincelner. „V loňském roce jsme si nechali zpracovat audit a při stávajícím odběru a ceně za energie určitě ušetříme. Samotná investice do světel se nám vrátí zhruba za tři a půl roku. Když vezmu v úvahu, že životnost je až 30 let, tak půjde o úsporu skoro 60 procent,“ vysvětluje starosta.
Výměna probíhá postupně, první LED žárovky byly nainstalovány už před zimou. „Začali jsme Stříbrskou ulicí, teď jsme dokončujeme horní a dolní náměstí, takže asi 120 lamp už je hotových. Rozdělili jsme to o etap a během dvou let bude všechno hotové. Celková investice je jeden a půl miliónu korun. U našich dvou přechodů dojde také k osazení lepšího osvětlení pro zvýšení bezpečnosti,“ řekl Miroslav Plincelner.
Nových světel si všimla také Hana Bernhardtová. „Mně se líbí, ony vydávají bílé světlo a mnohem víc svítí, než ty předešlé, ty byly takové žluté a už jakoby matnější. Navíc jsou hezčí i na pohled,“ hodnotila černošínská obyvatelka.
.
MarS
.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA