V Černošíně vystavuje dvojník Kájínka

8 února, 2022|Posted in: Články, Města, Obecné, Rozhovory

Hra nejen se sluncem, tak se jmenuje nová výstava velkoformátových fotografií v Černošíně, kterou můžou zájemci navštívit ve vstupním vestibulu tamního městského úřadu. Fotografie zapůjčil přeštický fotograf Milan Janoch.
Šestačtyřicetiletý fotograf pracuje jako systémový specialista, a původně si pořídil fotoaparát jen k natáčení videí. „Točil jsem videa pro svou potřebu řadu let. Pak jsme si chtěl koupit novou kameru, ale nakonec jsme si nechal poradit a koupil zrcadlovku Canon 650 D a s tím jsem nejen točil , ale také objevil kouzlo fotografie. A od té doby prostě fotím, nejraději Šumavo, kterou nemám daleko, ale také mám rád Prahu, neobvyklá místa naší republiky, slunce, stíny a tak podobně,“ uvedl autor výstavy.
Milan Janoch není, co se výstav týče, žádným nováčkem. „Už mám za sebou několik výstav a ještě mám i nějaké další nabídky. Černošín je sám o sobě zajímavým místem. Jsem rád, že se moje snímky tak líbí, že mě lidé sami oslovují. A také si velmi považuji ocenění za fotografie, které jsem vytvořil ke stému výročí založení Republiky,“ říká skromně.
Ale skromný rozhodně být nemusí, jeho stránky na sociálních sítích, jsou hojně navštěvované a čtenáři  nešetří pochvalami. Fotograf Milan Janoch si dokonce zahrál ve filmu. „Hrál jsem v seriálu Policie Modrava a taky se mi povedlo střihnout si malou roli v dokumentu s Jiřím Kájínkem, prý mu jsem i podobný,“ smál se Janoch.
MarSi
repo ČRo zde v čase kolem 15.48:     https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/plzen/36/2022-02-03
.