Jdeme plést a háčkovat deky na cyklostezku!

4 října, 2022|Posted in: Články, Domácí dílna, Obecné, PRO ŽENY

Do neobvyklého projektu se pustil spolek Náš Touškov. Rozhodl se zajímavým způsobem pomoci Hospici sv. Lazara v Plzni. Za projektem stojí řada dobrovolníků a měl by spojovat všechny generace, jak říká Blanka Antošová. „Plést nebo háčkovat může každý. Lze udělat malé čtverce 30 x 30 cm, nebo kdo chce udělat více, tak může rovnou udělat celou deku 5 x 6 těch upletených čtverců. My všechny ty deky pak spojíme dohromady a vytvoříme jednu dlouhou, a tu pak vyvěsíme po celé délce cyklostezky z Touškova do Kozolup. Plánujeme, že by se tak mohlo stát na jaře 2024. Deky nabídneme k prodeji a celý výtěžek darujeme Hospici svatého Lazara v Plzni,“ předestřela velký plán Blanka Antošová.
Podobný projekt už proběhl v Písku, kde dokonce padl rekord. Právě Písečtí předali pomyslný štafetový kolík do Touškova. „Jsou tím zapsáni do knihy rekordů a smáli se, že jim ten rekord máme ještě chvilku nechat. Ale tak uvidíme, jak se to vyvine časem, jestli třeba ten rekord ještě nepokoříme. Záleží na tom, kolik lidí se zapojí, kolik se toho udělá. Kromě toho doufáme, že to stmelí všechny generace, plést a háčkovat mohou všichni,“ vysvětlila Antošová.
Projekt by tak měl spíše nést název Plete celá rodina. Aspoň podle Mileny Vinšové to tak i vypadá.“Plete každý, i naše děti, a kdo to neumí, tak se to teď učí. A děláme to všichni s nadšením, pro mě je to navíc taková terapie, že nemyslím na žádné neduhy, ale na tuhle pomoc. Můj život mi tak dává smysl,“ říká Vinšová, která mimo jiné také plete chobotničky pro novorozenecká oddělení.
Více informací najdete na www.dekapro.cz
Audio reportáž zde:  Touškov zve k pletení dek
.