CHOVATELŮM PŘIJELI NÁVŠTĚVNÍCI ZE ŠIROKÉHO OKOLÍ

Listopad 1, 2014|Posted in: Obecné

Pravidelný chovatelský trh se konal v sobotu 1. listopadu ve Stříbře. V nabídce byli králíci, holubi, i drůbež, děti se nejvíce dívaly na okrasné ptactvo a zakrslé králíčky a morčata. „Můj tatínek také má králíky a ještě psa. Navíc je myslivec. Dnes mě sem vzal děda se strýcem, abych se podíval na zvířátka. Nejvíc se mi líbilo malé morčátko, ale maminka by mi ho asi domů nedovolila,“ usmíval se sedmiletý Matěj Miksa ze Stříbra. 
Ze Sytna na trh přijel Josef Žufan. „Sám jsem chovatel, doma mám papoušky a andulky, kdysi jsem míval i nutrie, lišku a norky. Dnes tu koukám na králíky, možná si koupím vídeňského modrošedého, jsou tu pěkné kousky,“ uvedl Žufan.
Dokonce až z Halže přijela desetiletá Anna Szerencsesová, které je přímo členkou stříbrského chovatelského svazu. „Mám toho doma v Halži hodně, slepičky sebritky, bantamky, máme husy, kachny, králíky, křepelky i kozy. Ještě budu mít psíka, jedeme se podívat na štěně,“ pochlubila se mladá slečna.
Svaz chovatelů ze Stříbra se už připravuje na velkou výstavu. Ta se bude konat ve dnech 21. a 22. listopadu.“Jde o výstavu okrasného a exotického ptactva. Vystavovat bude většina našich chovatelů, ale možná přijedou i jiní. Výstava bude navíc i prodejná,“ uvedla předseda svazu Antonín Stehlík.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA