BĚŽÍME NA LOKET! PŘIDEJTE SE!

21 září, 2016|Posted in: Obecné

Běžíme na hrad Loket

Unikátní běžecká pětidílná akce Běžíme na hrad, propojující regulérní běžecký krosový seriál s aktivitami pro celé rodiny s dětmi v atraktivním prostředí hradů a jejich okolí, se v sobotu 24. září zastaví na hradě Loket.

Po úspěšných zastávkách na hradech Točník, Bouzov a Kunětická hora bude dějištěm předposledního čtvrtého dílu seriálu Běžíme na hrad bude majestátný hrad Loket v západních Čechách, který byl založen ve 13. století a zahrál si například i v bondovce Casino Royal.

Běžecký den s cílem na hradě Loket hora má pro vás připraveno několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Z loňského roku velmi oblíbené dětské závody čekají na děti v různých věkových kategoriích. Rozděleny podle věku budou děti závodit na tratích v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, v podhradí – amfiteátru, nad kterým se, přes řeku Ohři na skále tyčí samotný hrad. Impozantní okolní krajina Slavkovského lesa a s hradem nad řekou nabídne opravdu jedinečný běžecký zážitek.

Běžecké trasy vedou převážně podél řeky Ohře, a v závěru i skalním tunelem nebo přes „houpací“ most v podhradí gotického Lokte. Popis tratí i s jejich přesnými mapkami najdete na www.bezimenahrad.cz. Na každého závodníka, který úspěšně dorazí do cíle pěti nebo patnáctikilometrové tratě, bude čekat účastnická medaile seriálu Běžíme na hrad!

Zázemí a start závodu se nachází v amfiteátru v podhradí přímo na břehu řeky Ohře, zatímco cíl po průběhu historickým městem čeká tradičně po závěrečném výběhu u bran hradu Loket. Pro ty co mají ambice umístit se v celkovém hodnocení seriálu a případně získat některou z odměn rádi připomínáme, že pro zařazení do seriálového hodnocení je třeba absolvovat a dokončit alespoň dva závody v letošním roce. Vyhlášení celého seriálu na vás bude čekat po skončení finálového závodu na hradě Veveří.

Máme rádi novinky, a tak jsme ve spolupráci s naším partnerem, Hypoteční bankou, pro vás připravili novou soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypoteční banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (Pětku nebo Patnáctku), u dětských běhů však o délce trati rozhoduje věk účastníka. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, které se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává ten rodinný tým, který získá součet nejnižší. Pokud dosáhnou rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.

Registrace začínají od 9:30 hod v amfiteátru v podhradí hradu Kunětická hora, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti (Pohádková cesta) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s hodnotnými cenami. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI s logem seriálu.

Časový program, sobota 24.9., hrad LOKET

9:30 začínají registrace závodníků

10:00 začátek Pohádkové cesty

11:00 start Dětských závodů – start závodu na 100 m

11:15 start závodu na 300 m

11:30 start závodu na 600 m

11:45 start závodu na 1200 m

12:15 šermířské vystoupení

12:30 vyhlášení dětských závodů

13:00 start PĚTKY

14:30 start PATNÁCTKY

16:00 konec Pohádkové cesty

16:20 šermířské vystoupení

16:30 vyhlášení odpoledních závodů

Stále se můžete registrovat na našich stránkách www.bezimenahrad.cz

Seriál Běžíme na hrad nabízí opravdové běžecké závodění, tentokrát v úžasném okolí hradu Loket. Vše v kombinaci s prima programem i pro ty, kteří přišli třeba jenom povzbudit závodícího člena rodiny. Především děti si pak přijdou na své, a to nejen při závodech. Běžíme na hrad je tak unikátní běžeckou akcí, která spojuje sport, kulturu, zlevněné vstupné na hrad ale i doprovodný program pro dospělé a pro děti. Mediálními partnery běžeckého seriálu jsou rádio Frekvence 1 a www.behej.com.

Těšíme se na vás při zdolávání hradeb Lokte již v sobotu 24. 9. 2016!

 Tým Běžíme na hrad

A já jen dodám, že jdu také a mám i místo v autě, takže, kdo má zájem?

MarS

DSC_4257DSC_4741DSC_4982DSC_5079DSC_5878image001IMG_4995loket