MXGP V LOKTI OBRAZEM

26 července, 2017|Posted in: Obecné

O uplynulém víkendu si motokrosoví fanoušci přišli opravdu na své. Na známé trati v Lokti se konal 13. díl seriálu  mistroství světa MXGP. Během dvoudenní akce se závodilo ve  třídách – do 65 ccm, 85ccm, ženy, MX2 a GP. Přijeli přední světoví jezdci a společně s nimi se na  start královské třídy postavila i pětice  českých jezdců – Ruda Weschta, Jára Romančík, Martin Finěk, Martin Michek a Petr Bartoš.

Pro Rudu Weschtu  a také Martina Fiňka to byl první start ve světovém seriálu,  Jára Romančík se  letos již na některých závodech dokonce bodově prosadil.Tyhle tři jezdce máme opravdu moc rádi a tak jsme se vypravili do Lokte, abychom na vlastní oči viděli, jak se kluci se světovou špičkou poperou. Navíc vidět jezdecké umění loňského mistra Tima Gaisera či mnohonásobného mistra světa Antonia Cairoliho se taky nezdaří každý den.  Naši kluci  nepřijeli do Lokte s velkými ambicemi, ale rozhodně ostudu neudělali. Byl to opravdu nádherný pohled vidět kluky na startu s továrními jezdci všech světových značek motocyklů.

V první jízdě  Jára získal další bodíky díky 18. místu. Martin Finěk po dobrém startu dlouho držel bodované místo. Bohužel  to se nakonec nezadařilo udržet  a dojel na 22. místě. A skvěle si vedl i „náš“ Ruda Weschta, který vybojoval perfektní 24. místo. Martin Michek po pádu nakonec  jízdu nedokončil.  Petr Bartoš dojel 31.
Druhá jízda se bohužel nevyvedla dle představ, Jára musel odstoupit kvůli bolavému koleni, které ho trápí  delší dobu, Ruda po pádu odstoupil, pád se nevyhnul ani Martinovi Fiňkovi, který nakonec rozjížďku dokončil na 33. místě. Nejlépe dokončil 22. Martin Michek.

Nicméně shrnuto a podtrženo – čeští kluci ve světové konkurenci rozhodně  neztratili a my jsme rádi, že jsme byli u toho. Nyní už se těšíme do Kaplice a rozhodně si nenecháme ujít závod u nás na domácí půdě ve Stříbře 20. srpna.