VOLBY V NAŠEM OKOLÍ

Leden 13, 2018|Posted in: Obecné

V černošínské komisi je předsedou Pavel Filipčík, zapisovatelkou Alena Kadlecová, komisi doplňují Jitka Filipčíková, Lenka Albertová a Anna Peroutková. Volby zatím probíhají v klidu. „Nezaznamenali jsme žádné potíže, ani fronty, lidé chodí postupně, doklady mají v pořádku, pár jich využilo i možnosti voličského průkazu. Za pátek tu bylo 33% možných voličů,“ uvedl předseda komise Pavel Filipčík.

Volit přišel i sedmdesátiletý Zdeněk Muchna. „Já chodím volit a beru to jako svou občanskou povinnost. Netvrdím, že tím něco pořádně změním, možná vůbec nic, ale zkusit to musím a už jsem zvědavý na výsledky,“ uvedl čiperný senior.

V Záchlumí mělo možnost volit celkem 304 voličů. V komici vládnou ženy, předsedkyní je Radka Křížová, zapisuje Dana Kozelková, další členky jsou Martina Kozelková, Šárka Trávníčková, Lýdie Sobková a Eliška Svobodová.  Vládne přátelská atmosféra. „Stalo se , že najednou během asi tří minut byla plná místnost a odbavili jsme hned 14 voličů. Jako nejstaršího máme devadesátiletého pána, zatím nepřišel, ale byla tu také volička, které je 88 let a má ještě úplně původní občanský průkaz – tedy červenou knížečku a stále platnou,“ uvedla předsedkyně Radka Křížová.

Záchlumskou komisi ale jedno překvapení čekalo. „Hned v pátek tu byla krajská kontrola, tak ta nás překvapila, ale obhájily jsme to bez ztráty kytičky, jak se říká,“ usmívaly se členky komise a dodaly, že je i překvapil větší počet voličských průkazů oproti dřívějším ročníkům.

Volit šla v Záchlumí i Andrea Vrzáková. „Já bych si moc přála dobrého prezidenta. Já chodím s manželem v podstatě na všechny volby, mně na to záleží a beru to jako občanskou povinnost,“ dodala mladá volička ze Záchlumí.

V Sulislavi jsou ve volební komisi  předsedkyně Radka Chládková, zapisuje Markéta Finnová, doplňují ji Ivana Vacková, Eva Spalová, František Netal. „Od pátečního odpoledne do sobotního rána přišlo kolem 55% voličů. Žádné potíže nejsou,“ uvedla Ivana Vacková.

Foto: Sihelská, Vacková

cernosin2 cernosin3 cernosin4 cernosin6 cernosin7 cernosin10hubalek cernosin12 cernosin13hubalek sulislav sulislavgebert sulislavmicka zachlumi12 zachlumi22 zachlumi24 zachlumi27 zachlumi28vrzakova zachlumi29vrzakova