SKAUTI JSOU MIMO CIVILIZACI SPOKOJENÍ!

Červenec 12, 2018|Posted in: Obecné, Ostatní, PRO ŽENY

Nedaleko Huťského rybníka u hranice s Německem se už od roku 1993 každé léto scházejí skautíci z Tachova a Černošína. Původně tedy jezdili k Brance, ale časem se přemístili právě k zaniklé obci Nová Knížecí Huť.  Jejich zázemí je úžasné, jsou uprostřed přírody, bydlí v tee-pee, ve kterých mají nízké postele, kapsáře i ohniště.
Táborníci říkají, že jsou tam velmi spokojeni. A vůbec jim prý nevadí, že občas prší, věci si suší buď v obydlí, nebo pod střechou u jídelny. „Do skautů chodím  v Tachově jednou týdně. Tábor je tu bezvadný, chodíme se koupat do rybníka, hrajeme různé hry, stopovanou, hledali jsme zbytky skel po sklářských hutích. Večer sedíme u ohně,“ usmívala se Andrea Fremcová z Tachova a při tom vázala malý vor.
I sedmiletý Ondřej Štrobl z Černošína je na táboře více než spokojen, jen se někdy trochu bojí v noci. „Nejradši mám koupání v rybníce a sbírání borůvek a rád je jím. Taky mi tu moc chutná čočka. Večer sedíme u ohníčku, máme tu kytaru a zpíváme písničky. Třeba, když mě brali za vojáka. A hlavně mě baví bojové hry s hadr koulemi,“ byl nadšený Ondra, jehož pusa jasně dokazovala, že má borůvky moc rád.
Vedoucí Kristina Pěchoučková je na svých třiadvacet svěřenců pyšná. „Na skautský tábor jezdíme už pětadvacet let a děti si to vždy užijí, i když často bývá počasí vrtkavé. Umí se bavit, nejraději mají různé stopovačky, nebo je baví vyhrabávání koster, celodenní výšlapy.  A vždy jim vyhladoví, tak se těší na různé sladkosti a většina z nich má ráda hermelín. Myslím, že je vše, jak má být, i když počasí je nestálé, za to různé tiplice a komáři jsou stálí,“ řekla se smíchem Pěchoučková.
video z tábora:
.
.
.