BĚŽELI KOLEM BOLEVECKÝCH RYBNÍKŮ

25 srpna, 2018|Posted in: Obecné

V sobotu dopoledne se konal Běh Plzeňské Teplárenské, který vedl běžce kolem boleveckých rybníků. Kromě dětských tratí a nezávodních se běžely ještě trasy 3,5 kilometru a 5 kilometrů. Celkově se do soutěže přihlásilo 166 účastníků, více uvedl organizátor soutěže Roman Sladký. „Letos to byl pátý ročník a i když bylo poměrně chladno, zúčastnil se slušný počet závodníků. Celkem do cíle doběhlo 166 běžců, dětí bylo 77. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar a svoji přítomností ji podpořili patroni akce – úspěšní plzeňští olympionici – bronzový medailista z OH v Sydney 2000 Jan Řehula a zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 Jan Kůrka. Své vystoupení předvedly i tanečnice z Disco Klub Team Rokycany. Kromě věcných cen a medailí se někteří běžci mohli radovat z cen z tomboly Plzeňské teplárenské. Pohodová atmosféra tak provázela všechny, kteří přišli na Bolevák rozloučit se s prázdninami,“ uvedl Sladký.

Redakce QAP.CZ měla v soutěži tři běžce, kteří přivezli dvě druhá místa. Za muže startoval Rudolf Podskalský z Plané. „Běhat jsem začal poměrně nedávno, jen tak pro radost a toto byl vlastně můj první běžecký závod. Jako tým jsem si vybral právě QAP.CZ, protože jsou jednak rychlé zprávy z kraje a navíc je to od slova kvap, tedy rychlý. Tím ovšem netvrdím, že jsem rychlejší, než zprávy na QAPu, každopádně umístění na bedně jsem nečekal a mám z toho velkou radost,“ uvedl Podskalský.

Z Města Touškova přijela Lenka Bartošová. „Běžela jsem 3,5 kilometru, to je tak akorát moje denní běžecká trasa pro vyčištění hlavy. Ovšem tady pro mě byla trasa náročnější, protože já jsem u nás zvyklá na roviny a tady byly i kopce. Ale lidi táhli, zvládla jsem to a bylo to fajn, “ řekla Bartošová.