DOMOVINKA HLEDÁ ŠIKOVNÉ PRACOVNICE, ROZŠIŘUJE SLUŽBY!

30 září, 2018|Posted in: Obecné, PRO ŽENY

Organizace Domovinka v Plzni na Slovanech pečuje o seniory, kteří využívají mnoha služeb. V nabídce je domácí a hospicová péče, týdenní i denní stacionář, lektorská činnost (další vzdělávání nelékařů, kvalifikační vzdělávání pracovníků v sociálních službách a jejich další vzdělávání) i canisterapie, která pomáhá převážně lidem na stacionáři, ale i klienti v domácí péči se mohou na pejsky těšit. Služeb využívá přibližně 300 klientů z Plzně, ale i z okolí.

A právě nyní má Domovinka v plánu rozšířit služby ještě více, jak uvedla ředitelka Bohumila Hajšmanová. „Naše služby využívají převážně plzeňští klienti, ale my bychom rádi rozšířili službu i mimo město, protože víme, že i na venkově je o takovou  pomoc zájem. Už nyní vyjíždíme s domácí hospicovou péčí do vzdálenosti až 40 km, chtěli bychom ale toto území pokrýt i domácí péčí jako takovou. Není to ale jednoduché, nejdříve musíme doplnit personál, což nyní obnáší nabrat dvanáct sester. Samozřejmě potřebujeme kvalifikované síly. V dnešní době již není nutná registrace, tak věřím, že spousta sestřiček někde je,“ vysvětluje Hajšmanová, která vede Domovinku už od devadesátých let.

Nyní je v organizaci na šest desítek sester, fyzioterapeutek, pracovnic v sociálních službách, ergoterapeutek. „Všichni se snažíme, aby naši klienti byli spokojení, pořádáme pro ně různé akce, výlety, mají zde i dílny, kde něco vyrábějí. Nyní máme putovní fotografickou výstavu  – Krása stáří v TOTEMu na Lochotíně, která potrvá do poloviny října. Už jsme ale dofotili další sérii s našimi klienty a naši příznivci se mohou letos těšit na dva charitativní kalendáře – stolní a na zeď. Budeme pokračovat i v jejich putování, to je ale zatím předmětem vyjednávání, kde ji potkáme,“ dodala ředitelka organizace Bohumila Hajšmanová.

Kdo by měl zájem pracovat v Domovince na plzeňských Slovanech, může kontaktovat ředitelku na  mail: hajsmanova@domovinka.cz.

MarS

Foto: archiv Hajšmanová + Misíková