PRO SEMÍNKA DO KNIHOVNY

14 října, 2018|Posted in: Obecné

Ze stříbrské knihovny si nemusíte už jen odnést knihy či hezký zážitek v srdci z výstavy fotografií. Nyní můžete mít v kapse i pytlíček se semínky. V knihovně totiž vznikla tak zvaná semínkovna. V celé republice jich funguje kolem osmi desítek, ta stříbrská je úplně první v tachovském regionu. Více uvedl ředitel MKS ve Stříbře David Blažek. „Já i moje kolegyně jsme usoudili, že dnes už není knihovna jen půjčovnou knih, ale také i místem setkávání se, kde lidé spolu promluví či přijdou i na výstavy, které tam pořádáme. Tak proč si nesměnit semínka? Každý nějaká přinese z přebytků ze zahrádek, a když bude chtít, může si zase naopak nějaká odnést. Mezi lidmi to zatím vyvolalo jen kladné ohlasy,“ uvedl ředitel David Blažek.
Vrátit do knihovny knihy přišla i Radka Švagrová. „Tak semínkovnu jsem ještě nikde neviděla, jen tady. Podívám se, co mají a možná si nějaká semínky vezmu pro svou malou zahrádku,“ prohlížela si pultík s popsanými pytlíčky.
Semínkovna funguje souběžně s knihovnou, tedy denně kromě pátečního dne, ten ale pak nahrazuje sobota. Od 15. října navíc knihovna hostí výstavu plasských fotografů pod názvem Černobílý svět.
MarS
.