STRÁŽNÍCI ZE STŘÍBRA POMOHLI DĚTSKÉ HEMATO-ONKOLOGII

Leden 17, 2019|Posted in: Obecné

Strážníci Městské policie Stříbro společně se starostou Stříbra Václavem Votavou předali 15.000 korun pro hematoonkologicky nemocné děti. Symbolický šek převzal vedoucí lékař Hematologicko-onkologického oddělení Dětské kliniky MUDr. Ing. Tomáš Votava a přednosta Dětské kliniky prof. MUDr. Josef Sýkora, Ph.D. z rukou velitele služebny MP Stříbro Vítězslava Bednáře. „Naši strážníci už dříve podporovali různé organizace, pomáhali jsme psímu útulku U Šmudliny v Tachově, nyní jsme se po vzájemné domluvě rozhodli pro toto oddělení. Složili jsme se všichni včetně starosty města pana Votavy a víme, že jdou peníze na dobrou věc,“ uvedl Vítězslav Bednář, velitel stříbrské služebny.
Krásný počin městských strážníků kladně ohodnotila i Olina Dunovská ze Stříbra. „Je to úžasné, že se ta parta takto domluvila a pomohla vlastně cizím neznámým dětem. Moc di toho jako maminka od dvou dětí vážím, je to takové to skvělé doplnění policejního motta pomáhat a chránit. Opravdu dělají obojí a nejenom městaká policie, ale i další policisté. Moc díky za takové lidi,“ řekla Dunovská.
V závěru návštěvy měli hosté přátelské posezení s ředitelem FN Plzeň MUDr. Václavem Šimánkem, Ph.D. a vedením Dětské kliniky na téma zdravotnictví v našem kraji a představili činnost Městské policie ve Stříbře.
Foto: archiv MP