HOLKY Z ČERNOŠÍNA TANČILY V PRAŽSKÉ LUCERNĚ!

30 května, 2019|Posted in: Obecné, PRO ŽENY

Taneční skupina 11 Stars z Černošína získala další zajímavou zkušenost. Dívky se pod vedením Veroniky Merglové vydaly do Prahy na taneční Mia festival 2019 do Lucerny. V soutěži byla řada českých i slovenských souborů, černošínské dívky si přivezly šesté místo a zážitek, na který se nezapomíná, jak uvedla Veronika Merglová. „Holky byly jak Alenky v říši divů. Nervozita opravdu veliká, více nervozní jsem je snad nikdy neviděla, i když jsem jim říkala, že vůbec o nic nejde. Ambice na umístění jsem neměla, věděla jsem, že si jedeme spíše pro zkušenost. A opravdu – stály proti nám opravdu skvělé taneční soubory s krásnými natřpytkovanými kostýmy a drahými kulisami. Tady už je to jiný level, běželo mi v hlavě. Naše holky zatančily pěkně, i když nervozita se podepsala na pár technických chybách. Ve své kategorii byly nejmladší, což bylo také znát,“ vyprávěla zážitky ze soutěže v Praze vedoucí Merglová.
Šesté místo tanečnicím stačilo. „I s tímto výsledkem jsem spokojená, protože pro mě je důležité, že se zúčastnily, že si na prknech Lucerny zatančily, což se mně za 21 let tančení nepoštěstilo a že měly možnost poznat též něco jiného, mnohem většího, než co doposud viděly. Naše holky vypadaly ve finále, kromě toho, že byly unavené, spokojeně a jsou rády, že se do Prahy vůbec dostaly. Co my víme, třeba to bylo poprvé a naposledy,“ říká s úsměvem vedoucí Merglová.
Kdo by chtěl tyto nadějné tanečnice vidět v akci, může se přijet podívat do Černošína 14. června, kde od 17 hodin bude na náměstí pod kostelem Taneční večer pod širým nebem..

Foto: archiv Merglová
.