ZÁMEK PLNÝ KVĚTIN PŘILÁKAL STOVKY NÁVŠTĚVNÍKŮ

6 srpna, 2019|Posted in: Domácí dílna, Obecné, PRO ŽENY

Zahradní slavnosti s nádechem baroka se o víkendu konaly ve Svojšíně na Tachovsku. Po oba dny byl pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program na zámku i  kostele. Zámek i zahrady byly plné květinových vazeb, které aranžovaly dvě firmy po několik hodin. „Na zámku jsme během víkendu provedli sedm stovek návštěvníků, další zájemci se vydali do zahrad nebo také na koncert do kostela. Lidé měli možnost vidět i výstavu loutek a dětem se nejvíce líbilo, že si mohly vyzkoušet pohádkové kostýmy,“ uvedla Marie Kulhánková.
Vůně květin, zejména lilií lákala už z dálky a přilákala i Ivanu Odvodyovou. „Přijel mi tatínek z Kladrub, tak jsme vzali dítě a také se šli podívat. Musím říct, že to je každý rok krásně naaranžované, a po každé i trochu jiné. Interiér zámku úplně ožil. Naše obec vůbec v posledních letech kvete, dobře se tu o nás starají,“ řekla mladá návštěvnice zámku.
Starosta Svojšína Karel Petráň těžko skrýval únavu. „Je to vždy náročné, podobnou akci připravit, naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří se práce nebojí a ochotně pomůžou a za to všem moc děkuji. Každý rok nám sem jezdí více a více lidí, což ukazuje, že už je akce vyhlášená. Každý rok se snažíme výstavu udělat jinak, pečlivě vazby domlouváme a výsledek snad stojí za to, já to posoudit nemohu, to musí ti ostatní,“ usmíval se starosta Petráň.
MarS
.