SYTENSKÝ RYBNÍK JE PRÁZDNÝ

Říjen 18, 2020|Posted in: Obecné

 Výlov sytenského rybníka je každoročně velkou atrakcí, na kterou se sjíždí lidé ze širokého okolí. Letos byl tento výjev veřejnosti odepřen, a rybářů na výlov se také dostavila polovina, než to bývá. Někteří jsou v karanténě, ale celkově rybářů ubývá. Šest stupňů se prý dalo vydržet, horší bylo, že chyběly pomocné ruce. „Je nás málo, většinou potřebujeme tak šedesát rybářů na pomoc, ale tady jich je asi polovina. Hodně asi zavinil strach z koronaviru, někdo může být v karanténě, nemocný, ale hlavně nemáme taky novou generaci, co by chodila,“ byl rozmrzelý hospodář Jiří Vojta.
Rybáři z 18 hektarového rybníka rozváželi ryby do okolních míst. „Dvě stovky metráků ryb cestovaly do revírů na Hracholuskách, na řeky Mži a na Úhlavku. Práce bylo hodně, přišlo málo lidí, o to víc práce měli ti, co přišli,“ uvedl předseda MO ČRS Stříbro František Hodonický.
Venku bylo šest stupňů, rybáři letos ani neměli šanci se ohřát ve vytopené maringotce, protože tam měli zákaz vstupu. „Děláme jim párky, čaj, kafe, ale vše podáváme okénkovým způsobem, letos k nám nikdo dovnitř nesmí. Nedá se nic dělat, musí si to sníst venku,“ uvedly kuchařinky Drahuš a Iva.
MarS, Ag
.
.
.
.