VYDALI SE POZOROVAT PTACTVO

Říjen 2, 2021|Posted in: Články, Obecné, Příroda, Tip na výlet, Zvířata

Agentura pro ochranu přírody připravila na slunečný víkend exkurzi po Anenských rybnících. Festival ptactva vedl zoolog Pavel Jaška, pěvce představila Milena Prokopová a asistovala Zuzana Blažková. Návštěvníci si užili zajímavého dopoledne, měli možnost poznat plánské okolí a díky pracovníkům agentury poznali řadu vodních a mokřadních ptáků v době podzimního tahu. „Odchytili jsme dnes asi pětadvacet ptáků do sítí, nejčastěji šlo o sýkorky, ale měli jsme tu také konipase horského. Ptáčky jsme zkontrolovali, dali jim kroužky, případně prohlédli ty, kteří už byli okroužkováni,“ uvedla Milena Prokopová.

Celou výpravu vedl Pavel Jaška. „Kromě rybniční soustavy tu procházíme i zemědělskou krajinou a remízky, takže je tu pestrý výběr. Sledovali jsme mnoho druhů, mimo jiné volavky bílé i popelavé, kormorány velké, viděli jsme také běžné ptáky, sýkory, brhlíka, konipase, luňáka červeného,“ určoval pohledem Pavel Jaška, z AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les.
Z Bělé na Radbuzou přijel Zdeněk Vondra. „Dozvěděl jsem se dost zajímavostí, například jak rozlišit samce od samičky, něco i o kroužkování. Byla to pěkná výprava,“ uvedl.
.
MarSi
.