V Černošíně vystavují zimní fotky

1 prosince, 2021|Posted in: Články, Města

Zima kolem nás láká fotografy k zachycení zasněžených okamžiků. V Černošíně se tomuto tématu vyhradila i malá vystavovací plocha ve vstupní prostoru tamního městského úřadu. Výstava byla právě zahájena a fotografie zapůjčili čtyři profesionální fotografové, a to Ladislav Vaindl (Plzeň), Vladimír Novotný (Stříbro), Jan Pakosta (Skapce) a Jan Picka (Stříbro).
Všichni svým objektivem zachytili sníh v mnoha podobách, v přírodě, ve městech i zvěř v lese. Ladislav Vaindl z Plzně zapůjčil snímky předvánočně vyzdobeného města a také snímek zasněžené krajiny. „Fotografování je můj koníček, navíc ho potřebuji i ke svému povolání. Fotím věci, které mi přijdou nějak zajímavé, ať už je to architektura, lidé, památky, příroda, prostě cokoliv, co mě zaujme. Do výstavy jsem půjčil předvánoční Stříbro, protože Vánoce mám odmala rád a také jednu fotku koní v krajině, tu jsem pořídil na Rokycansku,“ uvedl Ladislav Vaindl z Plzně.
Skapecký Jan Pakosta se většinou rád věnuje umělecké fotografii a detailům. Do Černošína ale zapůjčil zimní krajinu, prozradil i techniku fotografování. „Focení zasněžené krajiny vyžaduje v dnešní době úplně jiné nastavení aparátu, než tomu bývalo dříve. Například při klasickém focení na film musím expoziční dobu zkrátit, naopak při fotografování na dnešní digitální aparáty je nutné dobu prodlužovat, ale to jsou, samozřejmě, jen takové drobné technické rady, o fotografování se jinak dá mluvit i  celé hodiny,“ usmívá se Jan Pakosta, který do výstavy půjčil několik snímků z poslední doby.
*
MarSi
*