Studenti z Ostravy navštívili Stříbro

20 dubna, 2023|Posted in: Články, Obecné

Ve středu 19. dubna přijeli na pozvání stříbrského Karla Neubergera studenti z Vysoké školy báňské z Ostravy. Ti se vydali po stopách významných hornických a mineralogických lokalit v Plzeňském kraji, kde stráví celý týden. „Tato návštěva vznikla na základě jednání a dohody s děkankou HGF VŠB Ostrava prof. Staňkovou, která před nedávnem naše město také navštívila. Celkem přijelo v rámci praxe 26 studentů se svými učiteli. Po návštěvě hornického skanzenu, kde se jim věnovali dva průvodci, navštívili také naše městské muzeum, kde získali odborný výklad ke studiu od Dr. Zbyňka Navrátila. Zajímali se zejména o mineralogickou a hornickou expozicí. Po obědě se přesunuli na haldu
jámy č. 2, kde se pokoušeli něco málo najít. Bohužel úspěch byl minimální. Rozcházeli jsme se
s příslibem dalšího setkání a hlavně s tím, že v příštím semestru HGF budou vypsány bakalářské a diplomové práce na téma hluchých míst stříbrského hornictví v období 17. až 19. století, což by byl pro naše města významný počin, který by přispěl k bohaté historii našeho města,“ uvedl Karel Neuberger, člen Hornicko-historického spolku ve Stříbře.

Foto: Karel Neuberger

.