Výstava historických fotek

18 ledna, 2023|Posted in: Články, Města

Město Černošín má ve vstupním prostoru tamního úřadu novou výstavu. Jde o kopie historických fotografií a pohlednic města. Tyto snímky pocházejí nejen z archivu města Černošína a tamního muzea, ale také z různých soukromých sbírek sběratelů.
Vystavované fotografie mají připomenout přípravy na letošní oslavy 150 let povýšení Černošína na město Františkem Josefem I. v roce 1873. Oslavy jsou plánovány na podzim letošního roku, jak uvedl starosta Černošína Vladimír Krejča. „Díky našim předchůdcům na radnici máme v letošním roce v Černošíně o významné výročí postaráno. Počátkem září proběhnou oslavy150 let od povýšení Černošína na město. Připravujeme zajímavý program,“ řekl.
Vystavované snímky lze také získat zakoupením letošního stolního kalendáře, který prodává černošínské muzeum a městský úřad za osmdesát korun. Další možností je zakoupení knihy Černošín na starých pohlednicích, kterou v roce 2021 vydalo město a materiál pro knihu připravil Miroslav Cvrk ve spolupráci s Václavem Baxou a Janem Edlem.
V Černošíně probíhá ještě další výstava, ta nese název 3xRybecký a představuje obrazy a sochy autorů Jana, Martina a Pavla Rybeckých ze Stříbra.
MarSi
.