Sedmiletý motokrosař je velkou nadějí

15 května, 2014|Posted in: Obecné

Je mu jen sedm let, učí se číst, psát, počítat, ale v motokrosu je už  hvězdou. Řeč je o Dominiku Kučeříkovi ze Stříbra. Ten se vloni posadil  na KTM – 50 cm3 a od té doby soutěží. Naučil ho to otec Vladimír a  dědeček. „Děda mě posadil i na svou velkou 650. Ale mně stačí ta moje,  je oranžovo bílá, to jsou moje oblíbené barvy. Táta mě trénoval v okolí  na polních cestách. Pak jsem zkusil závod,“ řekl skromně chlapec, za  kterým se blyští řada vyhraných pohárů. Táta je na syna pyšný.

„První  závod – v kategorii MX junior – jel na podzim 2013 tady doma. Byl trochu zklamaný, že mu nepodařilo být v první trojici. Ale pak si to  vynahradil,“ vyprávěl otec. Taky, že ano, za první půlrok své kariéry má Dominika za sebou dvě 1. místa, šest 2. míst, jedno třetí a řadu  dalších jen o trochu nižších umístění. „Jezdil jsem, kde se dalo. Byl  jsem s tátou v Pernarci, Cítově, Čímicích, prostě po celé republice. Mě si sám vybral trenér Tomáš Válek, který mě  vloni viděl trénovat. Je to ten pan Válek, který má příbuzného mistra  světa v motokrosu,“ pochlubil se nadějný sportovec.

Maminka Jana  synovi přeje, ale zároveň má obavy. „Je ještě tak malý a už takhle  jezdí. Pokaždé se o něj moc bojím. Ale zase mu pak tu radost přeji,  občas se jezdím dívat, “ říká Jana Kučeříková.

Dominik se však  nevěnuje jen motokrosu, najde si čas i na jiné záliby. „Jezdím na kole,  běhám, rád kreslím. Ve škole mám hodně jedniček. Rád čtu časopisy o  motorkách a mým snem je jednou vyhrát Mistra republiky,“ svěřil se malý  závodník, který se doma ještě stará o rybičku a nejraději má pořady o  Simpsonových, Spidermanovi a Harrym Potterovi.

Rodiče vše  nechávají na jeho rozhodnutí. „My ho nenutíme, baví ho to, je šikula.  Sami jsme zvědaví, jak to dopadne, jestli se tomu bude pořád věnovat.  Zatím jsme pyšní, že umí a že podle trenéra má talent a zvládá,“ shodli  se rodiče.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA