BĚŽELI PRO RADOST I POMOC DRUHÝM

25 září, 2018|Posted in: Obecné

Nedělní odpoledne patřilo ve Stříbře sportovcům, ti i jejich přátelé se sešli na oválu Baníku Stříbro, aby během či chůzí podpořili dobrovolným startovným Středisko Víteček v Černošíně, které se stará o osm desítek handicapovaných z Tachovska a Mariánskolázeňska. Pro nejmenší byla trasa 400 metrů, kterou mohly děti proběhnout i ujít a 20 minut později pak startovali běžci i chodci. Ti měli minimální trasu buď symbolicky jednou obejít ovál, nebo běžet aspoň kolečko.
Nakonec někteří dali celých deset okruhů, tedy celkově čtyři kilometry, jako například Michaela Valentová. „Ideální počasí, přestalo pršet a příznivá teplota. Běh mi vyhovoval. Jsem ráda, že to jde na dobrou věc, pracuji ve zdravotnictví, takže vím, že je potřeba handicapovaným pomáhat a já to tak dělám pořád. Jinak osobně si občas chodím ráda zaběhat jen tak pro dobrý pocit,“ řekla stříbrská Valentová.
Mezi dětmi startoval i osmiletý Jeroným Stříbrský. „Já teprve začínám běhat. Na začátku jsem běžel dost rychle, ale pak už ke konci jsem moc nemohl. Ale budu trénovat,“ řekl mladý nadějný sportovec.
Na stadióně se sešli hlavně přespolní, z Plané, Touškova, Stříbrských bylo málo. Přesto se nakonec na dobrovolném startovném sešlo pět tisíc korun. I ty hodně pomohou provozu Vítečka. „Jsem vděčni za každou korunu, za kterou můžeme koupit klientům vše potřebné a zajistit jim převozy z domovů a zpět. Celkově si vážím všech lidí, kteří nám letos ukázali vstřícnost a solidaritu.  Nemohu víc, než moc, moc všem poděkovat,“ řekl ředitel Střediska Víteček v  Černošíně Tomáš Rusňák.
Děkujeme Baníku Stříbro a panu Patočkovi za zázemí.
MarS
Foto: Sihelská, Bartoš
.