LÁVKA V PARKU UŽ BRZY BUDE PRŮCHOZÍ

19 září, 2018|Posted in: Obecné

Už jen poslední dva týdny zbývají k tomu, aby byla ve stříbrském parku dokončena lávka, která spojí centrum města s východním předměstím. Zdá se, že firma termín dodrží, jak uvedl místostarosta města Stříbra Martin Záhoř. „Mostovka, průchozí plochy i zábradlí, to už je vše hotové. Teď se upravuje předmostí, okolní cesty a také okolní terén.  Brzy by mělo být vše hotové,“ uvedl Záhoř.
Nová lávka bude mít celkovou délku 40 metrů a spojí dvě městské části. Cena lávky se vyšplhala na osm miliónů korun a časem bude ještě doplněno osvětlení a v plánu je i kamerový systém. Podobná lávka zde bývala před padesáti léty, ale protože byla dřevěná, zub času se na ní velmi podepsal a lávka pak byla v 70. letech zbořena.
Stavbu lávky vítají hlavně ti obyvatelé, kteří pravidelně chodí z jedné částí města do druhé, hodně ji využije i Zdeňka Cuřínová, která žije v údolí u řeky Mže. „Nám pomůže hodně, jednak tím směrem chodí moje dcera do zaměstnání ve východní části města, dále já tam často chodím za známými, nebo do kulturního domu i na sportoviště Baníku, Takže pro nás je to opravdu výborná zkratka, která nám ušetří kus cesty,“ říká Cuřínová.
MarS
.
.